Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 4-5 csillagos hotelben nem...

4-5 csillagos hotelben nem megalázó dolgozni?

Figyelt kérdés

Látni azt hogy a havi fizetésed egy vendég egy napi lakhatását fedezi a hotelben és lehet ebben a fogyasztása még benne sincs?


Ilyen munkára képtelen lennék. Borzalmasan megalázó lehet. Átlag ember jórészt ugye sosem találkozik gazdagokkal hétköznapi életben. De ha ilyen helyen dolgozik, akkor bizony pontosan az ő közegükben van.



2020. dec. 7. 11:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
97%
nem
2020. dec. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
20%

Nem is az a gond ezzel szerintem, hogy látja a különbséget, hanem az, hogy ő tulajdonképpen egy szolga. Mintha alávalóbb ember volna, mint ők, pedig nem az.


Más kérdés, hogy biztosan sok borravaló érkezik, és emiatt anyagilag - rövid távon - megérheti.

2020. dec. 7. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
88%
2: akkor mindenki, aki emberekkel foglalkozik, az egy szolga (eladó, felszolgáló, masszőr, stb.)? Vagy miért más egy 4-5 csillagos hotelben dolgozó egy 2-3 csillagosban dolgozótól vagy egy pincértől? Mindegyik azért dolgozik, hogy mások jól érezzék magukat és ezért kapják a fizetésüket (meg a borravalót).
2020. dec. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
86%

Ennyi erővel egy Mercedes/Jaguar/Porsche/Audi stb. prémium-autó márkaszervizben dolgozónak is szégyellnie kellene magát?

Adott esetben több millió forint is lehet a számla végösszege, ami akár a szerelő autójának értékét is meghaladhatja.

Szerintem ember-ember kapcsolatok vannak ebben az esetben is, semmi egyéb. Ha valaki ebbe e helyzetbe "szolga-úr" viszonyt vizionál bele, az nagyon rosszul látja a dolgokat.

2020. dec. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
93%

#3 A túl nagy vagyoni különbség ráerősíthet erre az érzésre azokban az emberekben, akik hajlamosak alábecsülni magukat másokhoz képest.


Továbbá vannak olyan gazdagok (nem a gazdagok többsége, csak vannak közöttük), akik ezt szintén nem jól kezelik, és többnek képzelik magukat.


A "sima eladói" lét is okozhat ilyen jellegű problémákat hosszú távon, ha valaki nem a szolgálatot, hanem a szolgaságot látja inkább benne. De az 5 csillagos szállodában a helyzet annál jóval kiélezettebb.

2020. dec. 7. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
94%

Semmi megalázó nincsen benne.


Azt hozzá tenném, hogy igazán megalázóan azok a prolik tudnak viselkedni, akik egész évben arra az 1 wellness hétvégére gyűjtenek csak hogy azt mutathassák ők mennyire előkelőek.

2020. dec. 7. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem rosszul gondolod, nem megalázó. Akkor mit szóljon a fodrász, a takarítónő stb. Az a dolguk, hogy másoknak szolgáltatást nyújtanak, mások ezért fizetnek. Nincs ebben semmi megalázó.
2020. dec. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
84%
Most akkor én is sírjak, hogy a cég olyan eszközöket gyárt, amiknek az ára több, mint egy havi fizetésem?
2020. dec. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
87%
Sosem jártl 5 csillagos hotelben ugye? A napi lakhatás maximum valami nagyon komoly lakosztálynál éri el a havi bért
2020. dec. 7. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Dolgoztam 5*os hotelben. Nem mondom, hogy soha nem irigykedtem, de nem éreztem megalázónak. Inkább némelyik vendégnek kellett volna szégyellnie magát, hogy milyen igénytelen (a legigénytelenebbek azok a nők voltak egyébként, akiknél 562 smink cucc volt kipakolva, tehát a látszatra nagyon adtak, amúgy meg okádékok).
2020. dec. 12. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!