Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » IT-n belül szeretnék munkát...

IT-n belül szeretnék munkát váltani, reálisak az igényeim a hátteremhez/készségeimhez képest?

Figyelt kérdés
Szeretnék olyan területre/céghez menni ami nem igényel diplomát, főleg programozni kell (Java vagy C++, de vállalnek Pythont vagy php vagy Javascript szerű marhaságot is, bár abban szinte 0 tapasztalatom van és nem igazán szeretem) és 8 órás munkarendben kell dolgozni. 3 éve vagyok a mostani állásomban, 400 bruttót keresek és mikor váltok ennél legalább 150k-val szeretnék többet kapni Budapesten. Jelenleg "a helpdesknél eggyel jobb" helyen vagyok, amit szeretek és volna lehetőségem az előrelépésre ha nem lenne járvány... de úgy érzem nem szeretnék többet várni az egészségem érdekében. A mostani munkaköri leírasomban egyáltalán nem kell fejleszteni, ennek ellenére írtam rövid, egyszerű scripteket és vettem részt 1-2 nagyobb projectben is, de nem hiszem, hogy a tudásom kenterbe verne egy átlagos diplomást 1 év releváns munkatapasztalattal.

2020. dec. 10. 02:21
A kérdező szavazást indított:
Igen reálisak
Nem: ez a tapasztalat kevés egy junior munkához
Talán: bizonyos területekhez (amit kommentben leírtam) megfelelhet
18 szavazat
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
49%
A br. 550 is sok releváns tapasztalat és diploma nélkül.
2020. dec. 10. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
84%

Relatív.


Egy komoly cégnél ez kevés. Kis cégek viszont gyakran vesznek fel ilyen embereket mint te, és próbálják a saját szájízük alapján kiképezni.


Évek óta nagy multiknál vagyok, nálunk nem jutnál be, de a beszállítóink közül sokan alkalmaznak olyan képességűeket, mint te, aztán van aki kinövi magát szépen a srácok közül, van akinél már szóltunk a szállítónak, hogy őt többé ne küldje, mert nem akarjuk látni.


Viszont azt tudni kell, hogy az ilyen embereket mi is a kulimunkára rendeljük meg, tesztelés, repetitív dolgok kódolása. Amihez nem kell sok tudás, de mindenki gyűlöli csinálni.

2020. dec. 10. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Ha már anyagilag nem éri meg a dolog, legalább gyakori az ilyen munkahelyeken a rugalmas munkaidő, hogy kényelmesen lediplomázhassak?
2020. dec. 10. 08:31
 4/25 anonim ***** válasza:
84%
Ha van nappali jogviszonyod, akkor diákmunka jobb ötlet nem?
2020. dec. 10. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Nincs jogviszonyom, és szerintem egy diakmunkás fizetésből elképesztően nehéz egyedül fenntartani egy többszobás albérletet.
2020. dec. 10. 08:35
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

"Ha van nappali jogviszonyod, akkor diákmunka jobb ötlet nem?"


Nagyon nem! IT-ban a diákmunkánál sokkal jobb lehetőségeket lehet találni részmunkaidőben is.


"diakmunkás fizetésből elképesztően nehéz egyedül fenntartani egy többszobás albérletet."


Minek neked többszobás albérlet?

2020. dec. 10. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

#6-os Ez releváns a kérdés szempontjából? Legyen elég annyi, hogy mert nem egyedül élek.

Nem akarom feltárni a magánéletemet, de a lényeg az, hogy nem vagyok kíváncsi olyan lehetőségekre amik br 400k-nál kevesebb havi fizetéssel járnak.

2020. dec. 10. 08:42
 8/25 anonim ***** válasza:
50%
Akkor nincs más választásod, mint a GYK-n pörgés helyett elkezdesz munkát keresni, és megmondod, hogy Te br 400 felett akarsz.
2020. dec. 10. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

#8-as gondoltam ismeretet szerzek, valamint időt és energiát spórolok meg vele ha előbb kérdezek. Eddig úgy tűnik működik a dolog, hiszen a szavazatok és a válaszok megadják azt a konkrét visszajelzést, amire szükségem van.

Mivel ha bruttó 400k felett kérek és nem kapom meg, akkor minden egyes interjú elpazarolt idő volt, az eddigi válaszok alapján pedig erre nagy az esély, ugyanis a készségeim nem felelnek meg a legtöbb komoly cég elvárásainak.

Ha valakinek problémát okoz, hogy valaki kérdés formájában iránymutatást kér, akkor ez az oldal nem neki való. Ha valakit sért vagy bosszant a specifikusság, a tárgyilagosság, az esetleges helyesírási hibák, vagy az elvárásaim valamelyike, akkor elnézést kérek - nem kötelezek senkit a válaszadásra vagy a véleménnyílvánításra.

Köszönöm az eddigi szavazatokat és válaszokat, várom a továbbiakat.

2020. dec. 10. 08:55
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

Bruttó 400 egyáltalán nem sok pénz IT fejlesztésben, még a nagyon junior állásokban sem.


De azt a kérdést tedd fel magadnak, hogy a jelenlegi poziciódban milyen kilátásaid vannak? Ahogy látom nem sok.


Ha most vállalsz egy fejlesztő munkát 350-ért (de mondom a 400 sem magas), abból már 1-1.5 év alatt simán 400 fölé juthatsz. A mostani pozidban van ilyen távlati lehetőség?

2020. dec. 10. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!