Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Idén kétszer kaptam fizetéseme...

Idén kétszer kaptam fizetésemelést , pofátlanság lenne januárra is kérni?

Figyelt kérdés

A vírushelyzet miatt hasított az ipar, volt egyszer 10% egyszer meg 20% béremelés idén a többletmunka miatt a cégnél a középvezetői szektorban , most elméletileg januárra nem terveznek emelést , viszont kaptam ajánlatot konkurens cégtől, de csak 50 ezerrel több fizetésre mint a mostanim szóval ennyi miatt nem mennék el, viszont azon gondolkoztam, hogy belengetem a vezetőségnek ,hogy kaptam ajánlatot a másik cégtől /ők is ismerik, nagy konkurencia/ és elérhetnék újabb 10% emelést januártól?


Vagy inkább csak a teljesítmény meg a növekedésre hivatkozva kérjek 10% emelést?


Nem tudom melyikre hivatkozzak, azt se akarom, hogy azt higgyék, hogy esetleg én jelentkeztem oda vagy, hogy elakarok menni a cégtől. Egyébként tényleg nem akarok elmenni, ahhoz jóval többet kellene ajánlani mint havi 50 ezer forint.


2020. dec. 11. 19:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
30%
Havi 50-ért én sem kockáztatnám a biztosat. Szerintem nem pofátlanság emelést kérni, a COVID miatt keményen megindult az áremelkedés szinte mindenhol, 10% reális emelés januártól.
2020. dec. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
49%
Hülye kamukérdés
2020. dec. 11. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy sok helyen vendéglátásban csökkent vagy megszűnt a forgalom de én olyan ágazatban dolgozok ahol pont nagy fellendülést hozott a járvány..
2020. dec. 11. 19:33
 4/11 anonim ***** válasza:
61%

Igen



Általában nem vagyok az ellensége annak, hogy az ember megkérje, ami jár neki, de 1 éven belül emeltek neked 32%-ot, nem gondolod, hogy a félévenkénti emelés azért nem tartható?

2020. dec. 11. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

"Idén kétszer kaptam fizetésemelést , pofátlanság lenne januárra is kérni?"


Igen. Ha ilyen rendes cégnél vagy, ahol így megbecsülnek, hogy egy év alatt kétszer is kapsz emelést, ott igen, pofátlanság lenne.

Ha ilyen normálisak, akkor úgyis emelnek, amikor tudnak.

2020. dec. 11. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

#5


Értem én, viszont a cég bevétele nem csak annyi százalékkal nőtt mint az én fizetésem, munka pedig rengeteg volt idén a megnövekedett forgalom miatt.


Fontos szerepet töltök be és ha elmennék nyilván nem dőlne össze a dolog de elég kellemetlen hónapok elé néznének míg találnak és betanítanak valakit a helyemre, szóval úgy érzem alku pozicióban vagyok , nyilván ezt így nem akarom a vezetőség képébe mondani, de ők is tudják.

2020. dec. 11. 19:47
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Oké, akkor mi tart vissza, hogy kérj?


Most komolyan, ennyire magabiztos vagy, akkor nem itt kell minket győzködni, hanem a főnök elé kell állni

2020. dec. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én nem kérnék. Adni fognak szerintem maguktól is.
2020. dec. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
72%
Hol dolgozol? Csak nem a kamugyárban? 😄
2020. dec. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne légy telhetetlen szerintem. Legalábbis én nem lennék az a helyedben.
2020. dec. 12. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!