Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Próbaidő alatt jár pénz? És...

Próbaidő alatt jár pénz? És ha igen szerződést kell írni?

Figyelt kérdés
Egy olyan problémám van, hogy 2 napot voltam próbanapon, az elsőt nem fizetik már mondták, a második napot pedig kifogják amikor fizetés lesz. Pár napja mondtam fel a munkahelyemen, megkaptam a bérpapírt, de az a 1 nap amit állítólag fizetnek nem szerepel. Ilyenkor nem kellett volna valami papírt aláírni?
2020. dec. 15. 15:19
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Átvertek. Már az elsőt is kellett volna.
2020. dec. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Kevés az infó és ami van, az is zavaros... kötöttetek munkaszerződést egymással vagy csak szóban állapodtatok meg? Ha utóbbi, akkor sóhivatal kategória, nem fognak fizetni semmit. Ha volt szerződés, akkor próbaidő alatt fel kell mondani, ebben az esetben a ledolgozott napokat ki kell fizetnie és ki kell adnia a kilépő papírjaidat legkésőbb a munkaviszony megszűnésétől számított 5 munkanapon belül.
2020. dec. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

hivatalosan olyan, hogy "próbanap", nincs.

Van viszont olyan LEGÁLIS lehetőség, hogy 1-1 napra egyszerűsített foglalkoztatással bejelentenek és akkor eldöntheti szabadon a munkavállaló és a munkaadó, hogy tetszenek-e egymásnak, stb. - ebben az esetben semmiféle szerződést nem kell írni, csak elkérik az adataidat legkésőbb a munkakezdés előtti napon és bejelentenek. Hivatalosan ez így működik.


Ha megfeleltek egymásnak, akkor lehet "felvenni" vagy próbaidővel vagy rögtön anélkül, itt már valóban kell papírnak lenni.


Az a baj, hogy a kérdésedből se az nem derül ki, hogy mennyit dolgoztál, hány napot összesen, se az, hogy mikor írtatok szerződést - egyáltalán írtatok-e?

Ha nem voltál bejelentve az első 2 napon, akkor nem is fogod tudni megkapni a pénzt, mert nincs nyoma annak, hogy ott dolgoztál.

nem kellett volna belemenni abba sem, hogy 1 napot ingyen dolgozzál - hát még 2-őt!!.

2020. dec. 15. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Úgy volt, hogy közölték velem, hogy azt az 1 napot nem fogják fizetni, csak az utat, nem is 8 órában dolgoztam akkor hanem csak 7 órát voltam. Már akkor délután mondták nekem, hogy már a pémteki (2.napot)fizetik,mert mondtam, hogy akkor jönnék dolgozni. Akkor nap este (csütörtökön) meg kellett adnom az adataimat. És csak 7 napot dolgoztam
2020. dec. 15. 15:42
 5/19 A kérdező kommentje:
Csak már a szerződés is elég fura volt, mivel nem annyi fizetés szerepelt amibe megállapodtunk, annyit mondtak, hogy kézbe is kapok pénzt. Bruttó 160-al vettek fel, de nettó 140-et kapok. Nekem ez is elég fura volt, de eléggé ki lett magyarázva, hogy annyit kapok amibe meg lett egyezve.
2020. dec. 15. 15:45
 6/19 anonim ***** válasza:
90%
Semmi extra szokásos magyar patkány csaló cég.
2020. dec. 15. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
76%

Nincs olyan, hogy ingyen próba nap! Erre való az egyszerűsített bejelentés, elkérik az adó és tajszámodat, és arra a napra amikor dolgozol bejelent. Ugyanúgy kell jelenlétit írni, sőt kifizetésről is alá kell írni a papírt. Ráadásul az efot vagy nap végén vagy a bejelentett időszak végén ki kell fizesse.

Egyszóval átvertek. Nagyon nehéz normálisan fizető munkahelyet találni, az 140 kézbe annyit jelent, hogy bruttó 211000 ftot kéne kapnod.

2020. dec. 15. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Igen, bruttó 210-et kéne kapnom, de 160-ra lettem bejelentve. Én akkor is mondtam, hogy miért 160 van ide írva. Annyit mondott halkan és érthetetlenül, amit kivettem a szavából, hogy valamit oda kellett írni, de ne aggódjak, mivel megkapom azt a 140-et amivel xy-nal megállapodtam. Az összeget nem mondta, csak, hogy megkapom amibe megállapodtam
2020. dec. 15. 16:45
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
De ha még kellett adnod az adatokat meg van szerződés, akkor mi az, hogy nem akarnak kifizetni? Mikortól létesül a szerződés alapján a munkaviszony? Ha az ott szereplő belépési dátum előtt dolgoztad azt az 1 napot, akkor azt nem kell kifizetniük. Ellenben ha a szerződés alá lett írva, csak pl 1 nappal később, de előző napi dátummal, akkor az arra a napra járó béredet ki kell, hogy fizessék.
2020. dec. 15. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Október 29.-én volt az első próbanap, ott már kimondták, hogy nem kapok pénzt, de kb 7 órát, hogy dolgoztam, de még 7 óra se volt, legfeljebb csak 6.30-án rendesen 8 órába kellett dolgoznom, előtte napon mondták, hpgy az a pénteki nap, a 30.-a ki lesz fizetve. Szóltam is, hogy akkor mikor fognak kifizetni, még én lettem lecseszve, hogy ők erről nem tudnak majd utána közölték, hogy fizetéskor. A szerződés 2.-án lett aláírva. Amikor felhívott, hogy mikortól nem voltam a munkahelyen szóltam, hogy azt a napot is kérem, mivel nekem azt mondták, hogy az már jár nekem. Akkor sem tudta, hogy miről beszélek. Lehet, hogy akkor is kellett volna valami szerződést írni, de nem volt semmi
2020. dec. 15. 17:55
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!