Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért ennyire bunkók azok...

Miért ennyire bunkók azok akik betanítják az újakat,? Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nem rég kezdtem operátori munkába, a felvételnél elmondtam, hogy nem dolgoztam ilyen helyen, nem szereltem és nem csomagoltam sosem, más területeken dolgoztam, ha van lehetőség betanulásra szívesen elvállalom a munkát. Felvettek, gondolom nagyon kell az ember, mert hármunkat vettek fel és kb. kétszer telefonáltak még az állásinterjú miatt. Első napok jók voltak egy értelmes, intelligens, viselkedni tudó diplomás ember mellé kerültem, aki türelmes, kedves volt és a szerelés részt elmagyarázta, korrektül elmondta mi hol hány méter, jó volt akkor a benyomásom. De aztán átkerültem egyik nap a csomagolós részre, ahol meg egy undormány nőszemély "tanított" be, aki már az első perctől kezdve bu.nkó stílusban beszélt és lekezelő volt, a mellettünk lévővel is ocsmány módon viselkedett, aki szintén új kb. 1 hónapja van itt, 1 dologra rákérdezett máris lehurrogta, hogy ő ezt már elmondta meg ilyenek, ne kérdezzen, én csak néztem döbbenten, majd teljesen bestresszeltem magam az egészen és kb e miatt már képtelen voltam a koncentrálásra, mert azon voltam, hogy most elküldöm a jó k...a anyába és kilépek és haza megyek afenébe, alig bírtam magam vissza fogni, kezem remegett már az idegtől, így képtelenség betanulni. Olyan ideg voltam már hogy 2 papírt letettem és fél perc múlva nem tudta hol van és ott volt kb. a szemem előtt. Elképzelhetitek! Aki ilyet már megélt, mit csinált? Be tudott ilyen helyen tanulni? Vagy kiléptél? Én már vagy kb. 20 éve nem voltam ennyire ideg, hogy remegjek tőle, ha ez lesz akkor mire számítsak? Tönkre megyek idegileg vagy mi? Hogy kerüljem el az ilyen alakokat, ha mellé osztanak be? Kényszer az egész 12 órában?



#betanítás #bun.kók
2020. dec. 20. 13:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%
Ezért dolgozik ilyen helyen...
2020. dec. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Miért? Hogy kiidegelhese a másikat? Jah lehet, valószínűsítem van 8 ált-ja és halál büszke magára hogy ezt a munkát eltudja végezni, ugyanis másra nem képes így az újakat szét tudja alázni, amíg nem talál az emberére.
2020. dec. 20. 13:24
 3/12 anonim ***** válasza:
76%

1.: Xar az élete és megcsömörlött.

2.: Régen pótlék járt a betanításért, ma 0 forint.

3.: Fél. Fél, hogy fiatal vagy, jobban nyomod, és őt kirúgják, téged meg véglegesítenek.

2020. dec. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
77%
Mivel új vagy és nem veszíthetsz sokat, én megpróbálnám felnyomni a felettesének, hogy "nézd már ez hogy bánik az újakkal". Persze ha nagyon kell a meló, akkor nem tenném, de így ez tűnik az egyik logikus lépésnek.
2020. dec. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Tudják hogy viselkedik, senki sem szereti. Az a kolléga aki mellettünk volt ő egyből jelezte a felettesünknek, hogy ő ott mellette tovább nem marad és nem hajlandó vele dolgozni, át is engedték egy másik géphez. De ez így borzalmas. Miért kell így viselkedni? Miért jó neki, hogy senki sem szereti, most egy szintén teljesen új kollégával kezdett el spanolgatni, de többen is mondják senki sem szereti a stílusa miatt, nő létére elég ocsmányul viselkedik, aki meg ilyennel barátkozik az hasonló lehet, tudjátok, zsák a foltját... Csak hát, ezt hogy lehet tolerálni hosszú távon? A munka nem volna amúgy rossz, ha nem ilyen deb.ilek lennének egyesek akikkel nem szívesen dolgozik az ember együtt. Flegma, bun.kó. És még ő néz engem hü.lyének, miközben ő stresszeltetett be engem, megnézném ő ilyen idegállapotban mire volna képes
2020. dec. 20. 14:54
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Új vagy még a munka világában, vagy csak úgy általánosságban tetted fel a kérdést, hogy kierezd a gőzt?


Rengeteg oka lehet, hogy miért ilyen a személyiségének a jellege a munkahelyen. Itt maximum spekulálni tudunk. Ha a felettese szemet hugy felette, megszoksz vagy megszöksz alapon kell funkcionálnod e tekintetben.

2020. dec. 20. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem azt nézd, mennyire szereted az adott munkahelyet (a munkatársaktól függetlenül). Ha maga a munka jó és szereted, jó a cég akkor megéri az energiát fektetni abba, hogy valamilyen normális kapcsolatot építs ki a problémás kollégákkal. Hiába vagy aktuálisan jó csapatba, bármelyik nap bekerülhet egy kellemetlen figura közétek. Legyél végtelenül türelmes és kedves vele. Próbáld meg az ő nézőpontján keresztül nézni a dolgokat. Soha ne személyeskedj és soha ne mondj semmit a háta mögött amit személyesen nem mondanál neki. Kitartó türelemmel, meg szelídíthető a leg nagyobb pokróc kolléga is. Nyilván ezek nem azt jelentik, hogy tűrj el mindent tőle. Hanem, hogy konstruktívan beszéljétek meg a problémáitokat. Nyilván a főnököd felé is jelezheted, hogy milyen problémáid vannak.
2020. dec. 20. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Dolgoztam már ilyennel. Két nap alatt mindent megtanultam, aztán mondtam hogy mehet a helyére, nekem nincs igényem rá.
2020. dec. 20. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Én voltam hasonló helyzetben, igaz irodai pozicióban. Én bementem a főnökhöz, és megmondtam, hogy vagy betanít valaki normálisan, vagy egyszerűen felállok, és hazamegyek. Egyébként előttem már felállt egy srác emiatt, de nem magyarázta meg, és elég nagy bajban is voltak, mire találtak valakit. Multinál amúgy sem egyszerű, mert mire meghirdetik, engedélyezik, interjúk stb, több hónap. Szóval a főnöknek sem érdeke, hogy elmenj. Mivel ezt a munkát csak az a nőszemély tudta, a főnök azt mondta, majd ő megmutatja. (Nem tudta ő sem, nem dolga a beosztottjainak apróra ismerni a napi feladatait.) Szóval leginkább lelki segélyt tudott nyújtani, mást nem. Hibáztam is sokat, de legalább én előre szóltam, és ezért nem is lettem letolva, és szép lassan betanultam magamtól. Életem egyik legstresszesebb 6 hónapja volt.

Én is mindenképp azt mondanám, hogy szólj. Ha már a felmondást fontolgatod, nincs mitől tartani.

2020. dec. 20. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
45%
gyenge általánosítás, hogy 2-ből 1 rossz, akkor mindenki rossz...
2020. dec. 20. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!