Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek megérné Szlovéniáb...

Szerintetek megérné Szlovéniába kivándorolni?

Figyelt kérdés

Azt leírnám rögtön, hogy vajdasági magyar vagyok és jól tudok szerbül. Ami azt is jelenti, hogy a szlovén nyelvnek nagy részét megértem. Tehát néhány hónap után meg tudnám tanulni folyékonyan.


De szerintetek mennyire magas az életszínvonal Szlovéniában? Mennyivel jobb ott mint pl Budapesten letelepedni?



2020. dec. 21. 14:10
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Jobb. Mehetsz.
2020. dec. 21. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Illetve Szlovéniában mennyivel rosszabb mint pl Ausztriában vagy Németországban?
2020. dec. 21. 14:15
 3/8 A kérdező kommentje:
Egyébként jópár éve már Budapesten élek. De sajnos itt nem túl fényesen tekintek a jövőmre nézve.
2020. dec. 21. 14:17
 4/8 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem van értelme. Egyre erősebb ott turizmus, hegy is van, tengerpart is, szóval abban az irányban érdemes nézelődni. Mondjuk az se mindegy mihez értesz, de maga a hely sokkal "európaibb".
2020. dec. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 meszike91 ***** válasza:
91%
Budapest környékén önmagában laknak annyian mint egész Szlovéniában, emiatt azért Budapesten szerintem több lehetőség van. Viszont Szlovénia meg talán a legnyugatosabb volt szoci ország.
2020. dec. 21. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szlovénia egy igazi kis "ékszerdoboz", magas az életszínvonal, jók a fizetések, cserébe nem zsúfolt, tiszta és gyönyörű tájak vannak arrafelé.

Én azt mondom, ha találsz munkát, érted a nyelvet akkor jó választás.

Magyrországnál mindenképpen jobb, a "nyugati" országoknál meg azért lehet érdmesebb Szlovéniát választani, mivel ott még van lehetőség értelmesebb pozíciókat is betölteni, nem csak egy leszel a több millió mosgatásból élő bevándorló közül.

De aztán ki tudja, ez az utolsó dolog csak feltételezés részemről.

2020. dec. 21. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

#6


Ismerek olaszokat is, akik Szlovéniába mennek át dolgozni. Tehát Szlovéniában jobb mint a dél-európai országokban. Csak az a kérdés, hogy mennyivel rosszabb, mint a főbb kivándorlási célországokban (Németország, Ausztria stb)

2020. dec. 21. 18:54
 8/8 anonim válasza:
Van. ❤
2023. júl. 16. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!