Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ausztriában automatikusan jár...

Ausztriában automatikusan jár a 13. és 14. havi fizetés?

Figyelt kérdés
Álláshirdetésben nem nagyon látom feltüntetve, megadják a minimális br órabért meg általában azt, hogy hány órát kell dolgozni hetente. Magyar fb csoportokban viszont mindig írja aki osztrák bejelentéssel rak fel valamilyen állást, hogy természetesen 13. és 14. havi fizetés is van.

2020. dec. 22. 19:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem automatikus.
2020. dec. 22. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem automatikus, de nagyon elterjedt.
2020. dec. 22. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy ha ledolgozol két hónapot akkor már jár százalékosan. EGy szezon egy havi munkabér plusz, a másik szezon pedig a másik havi munkabér plusz így jön 14 havi fizu. Viszont, ez a te pénzed amit a munkavállaló félre tesz neked, nem ő adja magától, hanem te ezért ugyan úgy megdolgozol. Ez a te pénzed!
2020. dec. 22. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ja, most olvastam, hogy az ágazati kollektív szerződést kell megnézni, de általában jár. Kivéve ha a munkáltató belecsempészi a szerződésbe, hogy lemondok róla. Egyelőre csak nézelődök, talán tavassz vége felé már el merek menni egy B1-es nyelvvizsgára, aztán 2 hiányszakmával meg 10 év munkatapasztalattal lehet, hogy kijárogatok inkább a sógorokhoz dolgozni.
2020. dec. 23. 00:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!