Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A közszférás álláshirdetésnél...

A közszférás álláshirdetésnél miért kérnek bérigényt, amikor van bértáblázat?

Figyelt kérdés
Egy közszférás munkahelyre szeretnék jelentkezni, azonban a jelenleg is hatályban lévő 2018-es jogszabály bértáblája szerint meg van adva egy intervallum az adott pozícióra. Miért kérnek bérigényt az álláshirdetésnél, amikor úgyis a táblázat alapján kerül meghatározásra a fizetés? Szerintetek pályakezdőként, egyetemi diplomával, felsőfokú nyelvvizsgával mekkora bruttó bérigényt tüntessek fel, ha az intervallum 200-350 ezer között mozog?

2020. dec. 22. 20:47
A kérdező szavazást indított:
200
220
250
280
300
320
350
21 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
77%
Tökmindegy, úgyis megvan már, ki megy oda.
2020. dec. 22. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert vannak különféle elteritesek, egyéb juttatasok, vagy egy külön keret, amivel a közvetlen vezető rendelkezik.


Adj meg bruttó 450 ezret.

2020. dec. 22. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
56%

Felsőfokú nyelvvizsgával, diplomával miért mész a közszférába.

Jó eséllyel a felettesed, nálad kevésbé lesz kvalifikált.

2020. dec. 22. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
2.vagyok, ugyanez jutott eszembe nekem is. Egyébként sajnos nem mindegy, melyik nyelvből van felsőfokú nyelvvizsgaja, mert ha egy kevésbé keresett (pld holland, csak mondok egy példát) önmagában egy erős angol nélkül nem annyira piacképes a versenyszferaban.
2020. dec. 22. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én speciel 200 ezer alatt keresek.
2021. jan. 14. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ja, nettóban... nem br.
2021. jan. 14. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!