Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Érdeklődés hiányában megélheté...

Érdeklődés hiányában megélhetés alapján keresek munkakört. Tudnál ajánlani?

Figyelt kérdés

Munkában/szakmában gondolkodom, az oda vezető út lényegében mindegy, annak meg lesz a módja.

Nem kezdőként, de hosszútávon 1 gyerekkel gond nélküli megélhetés (az ehhez szintén kellő rugalmassággal) a legfőbb cél, valamint elsődlegesen olyan érdekel amivel pesten el lehet helyezkedni, de szélsőséges esetben el tudok képzelni egy messzebbi kompromisszumot is.

Irányadóként inkább reál mint humán irány, valamint inkább betanított munka mint kreatívkodás, de mivel ezek széles skálán értelmezhetőek, így nem meghatározó. Minimális indíttatásom van a szervezés iránt, mivel nehezebben barátkozom meg a "majdnem" leglogikusabb megoldásokkal.

Iskolai tanulmányokban kifejezve a matek és info kiemelt, a történelem, magyar alulmaradt, az idegen nyelveket csak nem komálom. Semmiképp se ebből indulnék ki, de azt kifejezi hogy a gondolkodás jobban megy és közelebb áll hozzám mint a memorizálás.

Ami a képességeket illeti, az úgyis elválik, de szerencsére egy pályaválasztási teszten nem sikerült komolyabb hiányosságot találni és a MensaHungarIQa tagjaként valamennyire tudok is hinni az eredménynek.



2020. dec. 23. 04:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
67%

Indokolatlanul elég körülményesen fogalmazol.

Ezt írod:

"Iskolai tanulmányokban kifejezve a matek és info kiemelt, a történelem, magyar alulmaradt, az idegen nyelveket csak nem komálom"


Fordítsuk le: alulművelt vagy; idegen nyelven nem tudsz. Van némi affinitásod a reál tárgyak, szervezés iránt.


Eddig kb. szalag mellett, segédmunkás.

Viszont, ha van érettségid, akkor OKJ-s tanfolyamon irodai munkára kaphatsz képzést. Ha nem is keresnéd túl magad, de meg lehet belőle élni.


Ha pedig ez a kormány marad, akkor még további szakmát is tanulhatsz, továbbléphetsz, a családsegítő program is segít fennmaradni.


Ha nem, akkor marad a munkanélküliség, és a tartós kilátástalanság.


Mielőbb kezdj el egy ingyenes képzést, hogy boldogulj és el tudd tartani a gyerekedet.

[link]

2020. dec. 23. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
41%
Az ilyeneknek való az anyukás IT gyorstalpaló, én azt csinálnám vagy könyvelőnek mennék.
2020. dec. 23. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

"Indokolatlanul elég körülményesen fogalmazol."

Bocsánat, igazából az volt a célom hogy minél több befolyásolható körülményről írjak, de az elsőkön kívül ne hangozzanak kritériumként. Próbáltam már másokat is kérdezni, de ha azt mondom a matek meg az info megy akkor leszűkítettem a látókőrüket és a programozást fogják mondani (mindenki). Tudom hogy sok pénz van benne és a képességeim alapján meg kéne tudnom tanulni, de jelenleg teljesen hidegen hagy


"Fordítsuk le: alulművelt vagy; idegen nyelven nem tudsz. Van némi affinitásod a reál tárgyak, szervezés iránt."

Sose gondoltam rá alulműveltségként, de igazad lehet. Egyszerűen semmi értéket nem találok a száraz információk magolásában.

Ami a nyelvet illeti ugyan középfokon de szinte hibátlan érettségim van. Nem óczkodok az angoltól csak nem tudnám elképzelni magam idegennyelvi munkakörnyezetben(pl fordítás, idegenvezetés, olyan külföldi cég ahol itt is mindent angolul kell)


"Viszont, ha van érettségid"

Nem a legjobb, de vanni van, sőt nem áll távol tőlem hogy 1-1 tárgyat kijavítsak ha valamihez kell.


"Eddig kb. szalag mellett, segédmunkás."

"Ha nem is keresnéd túl magad, de meg lehet belőle élni."

"Ha nem, akkor marad a munkanélküliség, és a tartós kilátástalanság."

Ugyan ezek szerint nem sikerült olyan kifejezőre mint akartam, de az " oda vezető útnak meg lesz a módja" azt akarta kifejezni hogy szerencsére van lehetőségem lényegében bármit tanulni. (Mármint érettségi után. Amit korábban kellett volna elkezdeninarról nyilván le vagyok maradva.) De a lényeg hogy tényleg munkaötleteket keresek amik megtetszhetnek, mert jelenleg abszolút motiválatlan és ötlettelen vagyok. Addig szeretnék találni valamit amíg vannak lehetőségeim


"Mielőbb kezdj el egy ingyenes képzést, hogy boldogulj és el tudd tartani a gyerekedet."

Igen, hát sikerült mellé nyúlnom. Jelenleg nincs gyerekem és addig nem is akarok amíg meg nincs teremtve neki a biztos normális körülmény. Inkább azért írtam bele, mert egy más költségkategória mint egyedül élni és szeretnék felkészülni ha úgy esne a dolog hogy egyedül maradok a nevelésben(ami mostanság sajnos nem ritka), mert ha meg lehet oldani akkor a lehető legkevesebb rizikó mellett szeretnék csak gyereket vállalni.(Nem engedhetem meg hogy az én hibámból legyen neki rosszabb). Meg persze a munkák között arra is figyelni kell, hogy nem mindenhol lehet megengedni hogy ugrani kell ha a gyereknek baja van, meg tudni kell hogy megvár-e a munka ha elmész szülni.



Összességében azért köszönöm az eddigi válaszokat, remélem sikerült kicsit pontosítani az elképzelésről. Köszi a segítséget :)

2020. dec. 23. 13:52
 4/13 anonim ***** válasza:
42%

Furcsa, ahogy ezt a gyerekkérdést beleszőtted a kérdésedbe. Sztem egyelőre találd meg magad és majd 5-10 év múlva érett is lehetsz talán a gyerekre.

A motiválatlanság kisüt sajnos az írásodból is. De semmi nem érdekel kicsit sem? Semmi nem lelkesít, hogy azt tanuld? Informatikusként sem csak programozni lehet, de mehetsz matek-info tanárnak is egyébként....

2020. dec. 23. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Konkrétan a gyereknevelés az egyetlen biztos cél az életemben óvodás korom óta.

Ha lenne bármi ami leköt, az alapján keresnék. Elég hosszú eredménytelen kutatás van mögöttem; nem véletlenül mentem bele a részletekbe. 1, még reménykedek kicsit, hogy találok valami érdekeset. 2, pont a sablonos válaszokat akartam elkerülni


Amikor azt mondom hogy motiválatlan vagyok és bárminemű "érdeklődés hiánya"; az igen, azt jelenti hogy "semmi nem érdekel", "semmk nem lelkesít".q


Mivel az infó irányt mondják legtöbben nekem, így igen, körbenéztem mik vannak. (Valamint tetszik ahogy megmagyarázom, hogy /azért fogalmazok így, mert unom hogy különben mindenki ugyanazt mondja..../, erre te is ezt mondod. Tetszik az átgondoltság..)

Valamint még mindig a megélhetés volt a legfőbb(lényegében egyetlen komoly) szempont. Én vagyok az éretlen, de nem tudom, hogy hogy sikerült pont a tanárságot mondani.... (Alsós, gimis, magángimis, elitgimis, egyetemes, magán tanárokat volt alkalmam megkérdezni, a legtöbb azt mondta hogy a párja a kenyérkereső, de a szinglik se különösebben ajánlták. :/

Kezdem azt hinni hogy a /google: legtöbbet fizető állások/ keresés 10 db munka eredménye (ami még mindig nem segít semmit, csak csorgatod a nyálad 10 külföldi szerencsés ember pénzére) hasznosabb az emberi tapasztalatnál/véleménynél.

2020. dec. 27. 04:57
 6/13 anonim ***** válasza:
29%

Legyél könyvelő. Akár tanfolyami akár egyetemi tanulmányok is szóbajönnek, rugalmas, mindig van rá igény, egyáltalán nem kreatív, matekos, ember nincs a földön akit őszintén érdekelne mégis csinálják, mert jó megélhetést biztosít.

Szívesen.

2020. dec. 27. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
56%
Kukás
2020. dec. 27. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
78%

Konkrétan a gyereknevelés az egyetlen biztos cél az életemben óvodás korom óta.



Akkor legyél Óvódavezető.

2020. dec. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
78%

Könyvtáros!

Olvasd el az összes könyvet, olyan témában is, amihez nem értesz majd mondj veményt.

Találj ki tesztet, így csak a hozzád hasonló gondolkodásúakkal szúrhatnál ki.

Borász, akinek savanyú a szőlő ezért a többit is elrontja, de aztán mindegy lesz.

Irányíthatnád is a kövtárat.

2020. dec. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Újrakezdő és mindig a te hibád lesz.


Bokszoló, aki férfi léttére nőkkel áll ki, vagy rábízza a nőre, akik erre kaphatóak. Mondván ez jó ügy.

2020. dec. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!