Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkát alacsony fizetéssel is...

Munkát alacsony fizetéssel is komolyan veszed?

Figyelt kérdés

Mert én életemben először akkor éreztem hogy 100%-ban komolyan tudom venni és tényleg precízen csinálni amikor elkezdtem nettóban 400 ezer felett keresni.


Amíg pl. diákként vagy még bármilyen szakmai tudás nélkül mekiben meg betanított munkákat csináltam minimálbérért, hát egyszerűen semmiféle tiszteletet vagy megbecsülést sem éreztem a munka iránt.


Emlékszem Mekiben egyik manager egyébként teljesen udvariasan közölte hogy időben érkezzek már munkába és pontosabban csináljam a feladatokat is, és én meg (nem flegmán vagy gúnyosan) de mondtam hogy jó de ez nem egy igazi rendes munkahely.

:D


Ő meg döbbenten nézett rám hogy mi van???


És ezt én tényleg őszintén így éreztem. Egyszerűen a fizetés mértékével egyenes arányban növekszik a munkám iránti tisztelet és odafigyelés.


Most már nettó 650-700 között keresek persze nem 20 éves vagyok hanem 41, de számomra ekkora összeg kellett hogy becsületes, precíz munkaerő legyek.


Szóval ez eléggé alacsony színvonalú jellem, de hát én ilyen vagyok.


Kíváncsi vagyok vannak még ilyen emberek?



2020. dec. 31. 14:00
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim ***** válasza:
58%
Így vagyok vele beleszarok ha kevés a pénz
2020. dec. 31. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 anonim ***** válasza:
70%
Számomra nem volt különbség, én anno diákként a gyári melót is lelkiismeretesen megcsináltam, és most is.
2020. dec. 31. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/57 A kérdező kommentje:

# 2


Én azért nem csináltam lelkiismeretesen mert amit nyújtott anyagilag az igazából csak a létminimum volt. És az hogy ki tudtam fizetni egy albérleti szobát meg tudtam ennivalót venni, nem adott önbecsülést.


Pedig lett volna vesztenivalóm mert szüleimhez sem mehettem vissza mert ők nálam is nagyobb csórók voltak.

2020. dec. 31. 14:18
 4/57 anonim ***** válasza:
92%
Kevés pénzért is ugyanolyan lelkiismerettel végeztem a munkámat. Én inkább akkor "szartam bele", amikor azt éreztem, hogy mindegy mit csinálok, erkölcsileg nem ismerik el a munkámat, mindenért csak baszogatnak és senki nem értékeli, hogy esetleg plusz munkát is végzek, vagy tök jól oldok meg helyzeteket.
2020. dec. 31. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/57 anonim ***** válasza:
82%
igen komolyan veszem, magam miatt is
2020. dec. 31. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/57 anonim ***** válasza:
60%
Mikor elvállaltam a munkát akkor oda figyeléssel csinálom még ha alacsony is a fizetésem . Tudom mit vállalok és menyiért .
2020. dec. 31. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/57 anonim ***** válasza:
17%
Én is így érzem. Amíg operátori munkákat végeztem nettó 180-200 ezerért, addig az sem érdekelt, ha kirúgnak, sz@rtam bele a munkába: Ha jó akkor jó, hanem akkor nem. :) 30 évesnél fiatalabb voltam ekkor, igaz se feleségem, se kocsim, se házam nem volt akkor és persze hitelek sem. Aztán bekerültem egy jó gazdag magyar multihoz aki tojik rá, hogy mennyit fizetnek a magyar gyárak a termelésnek és a gépkezelőknek, ők gondoltak egy merészet és megadták kezdőnek a nettó 300 ezret. 1 év után pár túlórával már elérem akár a havi nettó 500 ezres havi fizetést is. Itt van az a pont, hogy foggal körömmel ragaszkodok ehhez a munkához, mert itt van jövő. Ennyi pénzből már vissza lehet fizetni egy családi ház hitelét egy pár éve alatt aztán utána akár a Föld másik felére is lehet utazni, ha véget ér a koronavírus járvány. Szóval kényelmesen tudok így létezni. Igen, amint az ember kitör a szürke átlagból és érzi, hogy megfizetik a munkáját onnantól más lesz a hozzáállása a munkához.
2020. dec. 31. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/57 anonim ***** válasza:
68%
19 évesen is komolyan vettem és most 45 évesen is komolyan veszem. Talán ennek is köszönhetem, hogy vittem valamire.
2020. dec. 31. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/57 anonim ***** válasza:
67%
8: Azért kösz, hogy lepontoztál, mert nem egyezik a véleményünk. Van akinek a munka az életcélja és van olyan, mint én is akinek a munka az csak munka. A saját hobbim, az egészségem és a családom előbbre való.
2020. dec. 31. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/57 anonim ***** válasza:
100%
8-as vagyok, senkit nem pontoztam se le, se fel.
2020. dec. 31. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!