Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Humán beállítottságú vagyok,...

Humán beállítottságú vagyok, és szeretnék egy diplomát, de a gazdasági, műszaki, informatikai szakok nem nekem valók szeretem a történelmet,megérné a régész szakot elvégezni?

Figyelt kérdés
2021. jan. 1. 10:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha munkanélküli akarsz lenni, akkor megéri.
2021. jan. 1. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha szereted a régészetet és ezt szeretnéd csinálni, akkor igen. De átlag feletti pénzt nem nagyon tudsz ezzel keresni.
2021. jan. 1. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
84%

Megéri, ha ezt szereted, ezt akatod csinálni egész életedben.


Anyagilag megéri-e? Természetesen nem. De ezzel a diplomávan is el lehet menni SSCbe.

2021. jan. 1. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Jó akkor aki humán beállítottságú ne is menjen egyetemre? Talán még a jog ami humános érdekel is de az 10 év annyi időt nem szeretnék már elcseszni...
2021. jan. 1. 11:17
 5/11 anonim ***** válasza:
74%
Minimálbér. Humán melók nagy része minimálbéres manapság, még a jogász is
2021. jan. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

"Jó akkor aki humán beállítottságú ne is menjen egyetemre? "


De, csak el kell döntened, hogy felnőtt korodban azt akarod csinálni, amit szeretsz, vagy pénzt akarsz keresni (hogy aztán azt csináld, amit szeretsz).

2021. jan. 1. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is humános vagyok. Imádom a törit (abból emelteztem), földrajzot és jó vagyok nyelvekből (még gimi alatt nyelvvizsgáztam).


Mégis gazdaságira mentem tanulni, ráadásul pénzügy-számvitelre. Abszolút megcsinálható. A matek megtanulható, a többi része pedig nagyon érdekes. Gazdaságtöri, gazdaságpszichológia, gazdaságföldrajz voltak a kedvenceim, de a fő tárgyak közül is sok humános típusú. A bankszektorban dolgozom és itt nem is kell egyáltalán egész nap matekoznom, vagy ilyesmi. Iszonyú sok állás van itt is, ahová a humán beállítottság még előny is.

2021. jan. 1. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Érdekes én is kozgázba jártam
2021. jan. 1. 12:05
 9/11 anonim ***** válasza:
85%
Humán érdeklődéssel lehet menni pl HResnek, az kifejezetten jól fizet. Employer branding, tréning szervezés, recruitment csupa olyan területek, ahol jól jön a bölcsész véna.
2021. jan. 1. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Az a HR-es az a emberi erőforrások szak?
2021. jan. 1. 12:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!