Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan kell kezelni a 40...

Hogyan kell kezelni a 40 feletti frusztrált gyerektelen nők ál-határozottságát, agresszivitását?

Figyelt kérdés

A középvezetői réteg ilyenekből van kirakva, mert az ambiciózus nőnek határozottabnak és agresszívebbnek kell lennie mint az ambiciózus férfinek és emiatt nagyon gyakran őket veszik fel.


Milyen módszerekkel lehet kezelni ezt az embertípust? Az éves fluktuáció a munkatársak között 50% felé emelkedett, ami eszméletlen sok.


2021. jan. 1. 16:15
1 2
 1/12 anonim válasza:
60%
Én jól megdöngetném őket.
2021. jan. 1. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%

"szia, majd beszélünk".


Nekem ez bevált. Az ilyen csajt ott kell hagyni, nem pedig vitázni vele, meg "megoldani".


Persze, amíg rengetegen puncsolnak nekik, addig könnyen megjátszhatják a nagyasszonyt. De ez nem az ő hibájuk, hanem a hozzád hasonlóaké.

2021. jan. 1. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Valóban az én hibám, nem tagadom. Meg kell játszani a határozottságot. A sunyi képmutató ember távolabb jut, mint az összes többi.


Igazából nem mondanám, hogy puncsolnak neki, inkább úgy fogalmaznék, hogy az ember alapvetően konfliktuskerülő és inkább elengedi, mint hogy beleálljon. Sokan vannak ezzel így.

2021. jan. 1. 16:29
 4/12 anonim ***** válasza:
90%

" Meg kell játszani a határozottságot. A sunyi képmutató ember távolabb jut, mint az összes többi."


nem kell megjátszani semmit. határozottnak kell lenni, nem megjátszósnak.

2021. jan. 1. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg el kell őket kerülni, hacsak nem vagy te magad is az a fajta ember, aki eladta a lelkét a cégnek, mert se kutyája, se macskája, mindig lépéselőnyben lesz, hiszen a cég az élete. Nagyon nehezen lehet őket kezelni, vagy meggyőzni bármiről, mert a frusztráltságuk miatt mindent személyes sértésnek vesznek.

A saját tapasztalatom az, hogyha szoros a munkakapcsolat és bármilyen függőségi viszony van (ez akár lehet szakmai is, nem feltétlenül hierarchikus), akkor előbb-utóbb menni kell, mert nem lehet kibírni mellettük.

2021. jan. 1. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
32%
Ha vitatkozik szellents ugy, hogy azonnal eszrevegye (legyen hangja) vagy oklendezz. Viccen kivul. Abba fogja hagyni.
2021. jan. 1. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
75%

A főnököm egy igazi pöcs. Mindenkivel csak ordibálva tud beszélni és aki ellent mond neki, azt kicsinálja. A kérdésedben leírt üzletasszonyokat pont ugyanúgy kezelném, ahogy a főnökömet is: úgy tennék, mintha minden jó ötlet neki jutott volna eszébe. Egy valós példa:

Én: Ahogy, Béla, múltkor említetted, szorít a határidő és ezért hatékonyabbá kéne tenni az együttműködést az alvállalkozóval.

A főnök: Ezt hogy érted?

Én: Mondjuk engedhetnénk nekik a 48-as változáskövető árajánlatában, de cserébe Beretta kazán helyett Viessmann típusút kérnénk tőlük.

A főnök: Ez hülyeség.


1 héttel később...

A főnök (a vállalkozó felé fordulva): Ez az utolsó ajánlatom! Engedünk nektek a 48-as ajánlatban, de cserébe k*va élet, hogy Viessmann-t építetek be, világos?


Voilá. Így érheted el, hogy TE legyél a nélkülözhetetlen ember a cégnél.

2021. jan. 1. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
68%

"A főnököm egy igazi pöcs. Mindenkivel csak ordibálva tud beszélni és aki ellent mond neki, azt kicsinálja. "


A főnököddel semmi baj! Veletek van a baj, hogy tűritek. Holnap odamegy hozzá mindenki, aki alatta dolgozik, és a keébe adja a felmondó levelét, hidd el, lesz változás.


Ha van főnöke, akkor még jobb, ha őt keresitek ezzel meg. Én rúgattam már ki főnököt ezzel a módszerrel, amikor az egész csapat a tulajnál megjelent 1-1 borítékkal, és letettük az asztalára, hogy válasszon.

2021. jan. 1. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
#7 Kicsit mint ha elbeszelnel az eredeti problema mellett. Azzal amit leirtal, nem szunteted meg magat a stilust. Sot, szamomra igy latatlanul ebben a formaban inkabb tunik hosszu nyelvnek, mint racionalis megoldasnak a problemara. Az ilyen fonokkel akit a kerdezo emlitett, pont az a baj hogy ha ugymond nehezen potolhato vagy, azt is telibe szarja mert a szemelyes sertesnek vett problema serti az onos erdekeit.
2021. jan. 1. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"Ha van főnöke, akkor még jobb, ha őt keresitek ezzel meg. Én rúgattam már ki főnököt ezzel a módszerrel, amikor az egész csapat a tulajnál megjelent 1-1 borítékkal, és letettük az asztalára, hogy válasszon."


Az komoly sztori! Respect. De mi van, ha a bunkó stíluson kívül más gond nincs a főnökkel? Ha vannak eredmények, te is fejlődsz szakmailag és még meg is fizetnek? Ilyen esetben is neheztelnél a főnöködre?


"Kicsit mint ha elbeszelnel az eredeti problema mellett. Azzal amit leirtal, nem szunteted meg magat a stilust."


Jogos az észrevétel. Úgy értettem, hogy az agresszív emberekben az a közös, hogy két vélemény létezik: az övék és a helytelen. Vajon van annak bármi realitása, hogy megváltoztasd egy ember stílusát? Vajon az ilyen embereket nem épp úgy kell kezelni, hogy kezesbáránnyá varázsolod azzal, hogy elhiteted vele, hogy ő az okosabb? Van ennél racionálisabb megoldás?

2021. jan. 1. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!