Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek kezdenek rájönni...

Szerintetek kezdenek rájönni egyre jobban az IT cégek, hogy kis emeléssel nem lehet átcsábítani más helyekről a fejlesztőket? Hays 2020-as felmérésében pont megemlíti, hogy egyre több cég ad nagyobb emelést ha valaki váltani akar.

Figyelt kérdés

"Nemcsak az aktív, de a passzív álláskeresőket is motiválják

az érdekes zöldmezős projektek vagy egy kiemelkedő

fizetési csomag. Azonban a versenyképes fizetési csomag

is viszonylag relatív fogalommá válik. Míg az elmúlt

években csupán a piac legjobb cégei tudtak akár

20-25%-kal magasabb fizetést adni, mint a piaci átlag,

manapság ez a rés szűkülni látszik és egyre több cég

kínál kimagasló kompenzációs csomagot. Akár 200-300

ezer forintos eltérés is lehet két hasonló munkatapasztalattal

rendelkezdő szoftverfejlesztő bérében, attól függően,

hogy mely cégeknél dolgoznak."


Bővebben a 28. oldalon:

[link]


2021. jan. 2. 01:05
 1/5 anonim ***** válasza:
64%

Nagyon rápörögtél erre az elemzésre. Majd ezt a kérdést is törölni fogják.

Egyébként csak én nem látom benne, hogy mekkora minta alapján készült területenként a kutatás?

2021. jan. 2. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Azelején van statisztika, de egyébként gondolom saját számok alapján, mert ők a világ egyik legnagyobb recruitment cége.
2021. jan. 2. 21:33
 3/5 anonim ***** válasza:

Statisztika van, csak pont a minta nagysága nincs megadva.

Az én területemen a statisztika nem egyezik egészen a szakmai szervezet statisztikájával, csak érdekelne, hogy melyikhez lenne érdemes belőni a jelenlegi helyzetemet. Egyik szerint nem keresek rosszul, másik szerint váltanom lenne érdemes

2021. jan. 2. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A Hays Salary Guide-ot először én postoltam be néhány napja, örülök neki, hogy népszerű. Terjesszétek csak! :)


A munkáltatók tapasztalatom szerint két csoportra oszthatók ebben a tekintetben:

- multi: Abba az irányba mozdulnak, hogy piaci áron szerződve foglalkoztatnak alvállalkozóként embert. Én is így vagyok.

- kis beszállítócég: Innen jöttem el, ezekben tapasztalatlan, kiscsinovnyikok vannak, akiknek bármit mondasz elhiszek, mert ez életük első munkahelye. Nem akarják kezelni a problémát, mert egyszerűbb eltitkolni.

2021. jan. 3. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

#4

Belinkeled a kérdést? Csak kíváncsi vagyok a topicra, hogy mi volt benne.

2021. jan. 3. 13:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!