Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Piaci tapasztalat nélkül,...

Piaci tapasztalat nélkül, hogy pályázható meg egy junior fejlesztői pozíció?

Figyelt kérdés

Kb 3 és fél éve dolgozom a jelenlegi helyemen. Közvetlenül egyetem után jöttem ide. Úgy gondolom, hogy az a tech scope, amivel itt dolgozunk nem lesz alkalmas arra, hogy a web alkalmazás fejlesztés irányába elindulhassak.


Jelenleg Eclipse EMF, OSGI alapokon nyugvó igencsak vastag klienses, desktop alkalmazást fejlesztünk, amely egy tervező program gépészmérnököknek.


Persze vannak olyan technológiák, amelyek máshol is használhatók pl GIT, PostgreSQL, Flyway, Maven, de pl nem használunk Springet és ez nem egy webalkalmazás. Ez egy kb 10 éves termék, több mint fél milliósornyi kóddal. Sokan fejlesztettek benne sokféle nézőponttal, sokféle tudásszinttel. Évek alatt rájöttem, hogy nem kellemes fejleszteni hozzá, de kezdetben nagyon jó volt, de most szeretnék másfelé orientálódni.


Elkezdtem foglalkozni a Springgel. Van egy rakás Udemy, illetve Plurasightos anyagom és könyvem. Most ezeket tolom, de ettől piaci tapasztalatom nem lesz, viszont a legtöbb junior pozíciónál már elvárt 1-3 évnyi tapasztalat ebben a technológiában.


Megkérdeztem ismerőseimet, azt mondták, hogy ha az interjú feladatokat megtudom oldani, akkor jó lehet. Úgyis az számít, hogy azt megtudod-e oldani. Van merészebb ismerősöm, aki azt mondta, hogy megtanulta a JavaEE-t (mert neki ez volt szimpi) egész magas szinten és bekamuzott egy 2 év tapasztalatot és elhívták interjúra és sikerült neki. Ilyet azért nem mernék.


Etikus hacker ismerősöm azt mondta neki pl elég volt hogy letett egy CEH-es vizsgát, ami egy alap dolog náluk és az elég volt a bejutáshoz tapasztalat nélkül.


Ti mit gondoltok? Kellő tudással felvértezve már meglehet próbálni egy junior pozíciót tapasztalat nélkül? Érdemes Certificate-eket gyűjteni? Vagy próbáljam meg az "Országos IT megmérettetés" versenyt?



#programozó #erbalkalmazás
2021. jan. 3. 14:16
 1/7 anonim ***** válasza:
5%
Nagy hiány van most junior fejlesztőkből, nettó 600-700 ezer Ft-s kezdő fizut simán elérhetsz
2021. jan. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%
#1 nem unod még?
2021. jan. 3. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem a fizetés a lényeg. Próbálj meg a kérdésre koncentrálnilégyszi.
2021. jan. 3. 15:46
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Annyiban igaza van a #1-nek, hogy nagy hiány van a fejleszőtkből, így aztán fel is veszik az embert tapasztalat nélkül is.


Főleg kis cégek gyúrnak nagyon a diploma előtt állókra (vagy akiknek nem lehetett papírjuk a nyelvvizsga miatt), vagy a kevésbé tapasztaltakra, mert a jókat nem tudják megfizetni, de munka van rogyásig, így majd ők kiképezik amire nekik kell.



A reális fizetési igény viszont 400-550 bruttó között van juniorként, nyelvtől, tapasztalattól függően, neked inkább az alja, ha még nincs tapasztalat, de gyorsan lehet haladni, ha beválsz, akkor senki nem akarja, hogy elmenj a cégtől

2021. jan. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem próbáld meg, a világon semmit nem veszíthetsz.
2021. jan. 3. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Bruttó 400-550 nagyon kevés ebben a szakmában, ennyi erővel csinálhatna egy büfé szakot is... Nyugodtan kérj bruttó 650-700 körül, pár év tapasztalattal már simán megadják a bruttó 1 milliót.
2021. jan. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

6: sosem dolgoztál ebben a szakmában igaz? fogalmad nincs a bérekről csak bebüfögsz valamit, mert azt hallottad, hogy az IT-ban ennit lehet keresni.


650-700-at még programozóként sem keres meg egy pályakezdő (vagy ha igen, akkor giga mázlival valami zseniről beszélünk). Tudom, mert elég sok embert veszek fel egy évben, és ott ülök a béralkunál (és nem, nem a józsi bt-ben, hanem multinál)

2021. jan. 4. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!