Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Túlstresszelem magam az új...

Túlstresszelem magam az új munkahelyemen gyakornokként, ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

Heti 20-25 órában vettek fel kb 1 hónapja pénzügy gyakornoknak egy amerikai céghez. Angolul megy a munka, de így home officeban a főnökeim adnak egy bonyolult gyakorlási feladat leírást, hogy oldjam meg, de kellene hozzá útmutatás és várják az eredményeket, elég kellemetlen.

Nem vagyok jól egészségileg, van egy 5cm -es petefészek cisztám ami fájdalmas.

2 nehéz vizsgám van a héten amire éjjel készülök, munka után. (Corvinuson tanulok)

El vagyok keseredve, hogy nem fogom bírni a munkát, nincs életerőm.

Volt már így valaki? Mit tennétek?

21L



2021. jan. 4. 12:10
 1/8 anonim ***** válasza:
85%
nyugodj le
2021. jan. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A legfontosabb, hogy ha elakadsz arról tudjanak.
2021. jan. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
93%

Szerintem is szólj, ha nem megy. Ha nem létszükséglet a munka, akkor pedig hagyd ott, nem ér annyit, hogy teljesen kikészülj lelkileg, ami kihat majd az egészségedre.

En is Corvinusos vagyok, én is 21 éves, nem dolgozom, mert nem bírnám a stresszt. Van olyan egyetemista barátom, aki nyelv szakon lazán dolgozik heti 2-3 napot, mellette bulizni jár(t), barátnője van stb. Nem minden képzés ugyanolyan, nem mindenki képessége, stressztűrő határa ugyanolyan. Ezt el kell fogadni.

2021. jan. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
99%
Nincs senkid aki személyesen lenyugtasson? Legjobb barát, lakótárs, szerelmed, testvéred? Az a legrosszabb, ha egyedül vagy a gondolataiddal és bemesélsz magadnak sok hülyeséget.
2021. jan. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
89%

Üdv a felnőttek világában. :) Meg kell tanulni kezelni és levezetni a stresszt. Rá kell jönnöd, hogy attól, hogy görcsölsz valamin, nem jutsz előrébb. Rá kell jönnöd, hogy a napi stresszt, ami marcangol belülről, mivel tudod csökkenteni, hogyan tudod elengedni. Saját magamon azt tapasztalom (és gondolom ez másnál is így van), hogy annyira képes vagyok belelovalni magam egy-egy stresszes helyzetbe, hogy már egyszerű gondolatmeneteket sem tudok összerakni. Ilyenkor tudom, hogy fel kell állni, járni egy kört és pár órára, akár pár napra is félretenni. Ha lenyugszom, akkor a gondolataim is letisztulnak és megtalálom a megoldást.

Rá kell jönnöd arra is, hogy segítséget kérni nem szégyen, csupán ki kell tapasztalnod, hogy kire számíthatsz és milyen formában. Pl. dolgozol és mellette még iskolába jársz. Mi akadályoz meg benne, hogy a munkában felmerülő elakadásodban segítséget kérj egy tanárodtól? Így még teljesen kellemes helyzetben vagy, de ha nem így lenne is biztosan találhatnál olyan embert a munkahelyeden, aki tud segíteni neked. Nem azt kell kérni, hogy oldja meg helyetted természetesen. :)

Ezek kezelhető dolgok. A suli-meló dolog pedig jó időmenedzsmentet kíván. Mindig meg kell találni a fontosabbat. A fontosabb a munkában a 90%-os teljesítmény, vagy a számvitel 5-ös vizsga? Nem elég ebből egy 3-as, vagy netán egy 2-es? Vagy nem tudod a munkát egy kicsit félretenni? A kettő egyszerre sok esetben nem fog menni! Ez erről fog szólni végig. Ha sehogy nem megy az összeszervezése, akkor a munkát el kell engedni, amíg nem végzel.

És akkor végül amivel engem "nyugtatott" a konzulensem a szakdolgozatom leadása előtt (műszaki diploma, dolgoztam már mellette, hasonlóan éreztem magam, mint te): "Teher alatt nő a pálma!"

Akkor rosszul esett, hogy ennyivel lerendez, amikor erősen lélekápolásra szorulok (persze nyilván nem tőle), de ma, közel 10 évvel később már azt gondolom, hogy teljesen igaza volt és mindig ezt tartom szem előtt.

2021. jan. 4. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy kicsit nyugodj le. Másrészt pedig szólj a munkáltatódnak a helyzetedről. Mivel gyakornok vagy, tanulsz, vannak vizsgáid, ezzel ők is számolnak. Akkor is szólni kell, ha elakadtál a feladatban, vagy egy kollégától is kérhetnél segítséget. Ott is emberek dolgoznak nem robotok. Mondd meg, hogy lesz 2 komolyabb vizsgád a héten, amire szeretnél felkészülni és ha lehet adjanak 1-2 nap pihenőt. Akkor nem fogsz kikészülni.
2021. jan. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
93%
Nyugodj le, vegyél egy nagy levegőt és írj egy listát a teendőidről és oszd fel napokra. Habár időpocsékolásnak tűnhet, hogy egy-két órát rászánsz a tervezésre, valójában sokat nyerhetsz vele hosszútávon.
2021. jan. 4. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
95%
Ez kb napi 4 óra, az azért annyira nehogy megterhelő legyen. Gondolom a cégnél is tudják hogy gyakornok vagy, nyilván segítenek szívesen ha valamit nem tudsz, elakadsz és segítséget kérsz. Gyakornokként inkább az ilyeneket értékelik nem is annyira a konkrét munka minőségét.
2021. jan. 4. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!