Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyire jellemző hogy egy...

Mennyire jellemző hogy egy állásinterjún átnézzék a TB kiskönyvet?

Figyelt kérdés

Konkrétan az egyik cégnél kérték hogy vigyem magammal az interjúra, hogy a HR-átnézze.


Furcsállva megkérdeztem hogy ez mennyiben számít vagy tartozik egy állásinterjúhoz?

Ilyet még életemben nem halottam h ezt "nézegesse" egy potenciális munkáltató.

Magyar cég.


2021. jan. 4. 14:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Velem ilyen még sosem történt, az tuti...
2021. jan. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
69%
Megnézi, hogy valóban az van benne, ami a CV-dben. Lehet már megjárták egy-két kamussal, így ellenőriznek le.
2021. jan. 4. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
94%
Én megmondanám, hogy ez sajnos nem lehetséges, hiszen a munkáltatómnál van, ahogy kell.
2021. jan. 4. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

*2 Én is erre gondoltam, viszont valamilyen szinten megalázó ha már az elején TB kiskönyv vs. CV egymás mellett és megy az összevetés.

Szerény véleményem szerint nem sok közük van ezen a szinten hozzá.

Kérhet referenciát de szerintem ez így elég érdekes dolog.


*3 Jelenleg állást keresek,így nálam van..sok mindent tapasztaltam eddig,de ilyen kéréssel még nem találkoztam.

2021. jan. 4. 14:53
 5/12 anonim ***** válasza:
66%

Ha így áll, akkor vinném. Semmi titkos nincs benne, legalább biztosítod őket, hogy igazat mondasz. Ha megtagadod, az olyan, mintha lenne rejtegetnivalód.


De amúgy én se találkoztam még ilyennel.

2021. jan. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

5/5

Nyilván nincs benne semmi titkos. De szerintem a volt munkahelyi papírjaim nem egy állásinterjú vele járó kísérői.Nekem ez kicsit olyan szitu h semmibe nézik a dolgozót,ami így az elején elég érdekes kérdéseket vet fel bennem.

Az erre vonatkozó kérdésemre sem igazán tudtak mit válaszolni, így meg elég meggondolandó. Ugyanis a legkevésbé most van szükségem egy akadékoskodó új munkahelyre.

Köszi a választ!

2021. jan. 4. 15:16
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Soha nem találkoztam ilyennel.

Nekem sok van a rovásomon, dátumok, helyek nem stimmelnek pontról pontra. Hozzá nem adok soha, de elvenni elveszek :D

De ha nem lenne, akkor se mutatnám meg a tb kiskönyvemet. Mi közük hozzá.

2021. jan. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Semmi titkos nincs benne akár oda is lehetne adni. De szimpatikusabb lenne az, ha a munkához szükséges tapasztalatot inkább pár szakmai kérdéssel mérnék fel. Én semmi pénzért nem dolgoznék ilyen helyen. Ha már a kezdés is furcsa a folytatás is az lenne jó eséllyel sztem.
2021. jan. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy nem kérném el a jelenlegi munkáltatómtól emiatt. (Ha közben még dolgozom máshol.)
2021. jan. 6. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Office Depo-ban lehet kapni Oep kiskönyvet, legtöbbször azon a 300 forinton szőröznek, hogy ne nekik kelljen kifizetni az újat.


Adj be egy üreset aztán kész.


Vannak munkáltatók akik nem is foglalkoznak ezekkel, pl vagyonőröknél, pénzváltóknál.

2021. márc. 31. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!