Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért érdeke a cégnek a kiégés?

Miért érdeke a cégnek a kiégés?

Figyelt kérdés

- Azt a lovat ütik, amelyik hajt.

- Teher alatt nő a pálma (amíg bele nem rokkan).

- A semmit tevők jobban meg vannak becsülve, mint a keményen dolgozók.

- Fejleszteni nem hajlandóak a dolgozókat, de elvárják a tudást, ám munkaidőben nem engednek tanulni és tanítani.

- Aki feszült munkában, mert nem bírja, azt szidják, hogy feszült és nem csökkentik a workloadot, hanem túlterhelik felesleges bullshit beszélgetésekkel, aminek a lényege, hogy mindenki pótolható és csak további félelem és szorongás lesz azokban, akik amúgy is szeretnek teljesíteni.

- Aki több éve ott dolgozik, annak semmi kedve semmihez, mindent lenyel, már a saját ötleteit is elveti, mielőtt másnak tálalná, így nem elfolytja azt a maradék innivációt is, ami pont hiányzik a cégnek.


Több, mint 6 cégnél látom ezt (magyar olajipari, svéd/német/finn telco, magyar pénzügyi, britt banki, német autóipari, amerikai erősítő gyártó, kanadai szimulátor cégek)


Állami szektor megint más miatt öli meg a dolgozó lelkét.


Mire jó ez?

Elhasznál és eldob elv nagyon pazarlóan hangzik. Saját maguknak okoznak ezzel kárt.



2021. jan. 4. 22:12
 1/10 anonim ***** válasza:
35%
Én megfordítom a kérdést: Miért érdeke a munkavállalónak kiégetnie magát? Egyéni felelősségvállalás a kulcssszó, nem a másra mutogatás. Vannak jó munkahelyek, korrekt fizuk és rendes főnökök. Csak tanulni kell, keresni és akkor találsz. Ezzel amit ide leírtál, nem előre mész, hanem csak toporogsz és panaszkodsz, hogy nem változik semmi.
2021. jan. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
38%

Állami cégnél mi öli meg a dolgozók lelkét?


Csak mert én itt dolgozom, és nem tapasztaltam ilyet, ezért kérdezem. 😉

2021. jan. 4. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
92%

A megalázó fizetés.


A kérdésre is válaszolva: a cégnek mindegy, ki végzi a munkát, a dolgozó csak egy asset a sok közül.

2021. jan. 5. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nálunk ez szerencsére nem jellemző. De lehet hogy más cégeknél így van.
2021. jan. 5. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Az én lelkemet semmi nem ölte meg 25 éven keresztül. Konkrétan szerettem dolgozni járni, pedig meló volt bőven.


Aztán jött egy pocsék munkahely. Most is ott robotolok. Nem szeretek bejárni, pedig többet keresek, de engem általában nem ez motivál. Viszont a pozitív hozzáállásom még 7 év után is megvan, ugyanis viszem magammal a "lesz@rom" tablettámat. :)


Túlélésre hajtok, amíg nincs jobb.

2021. jan. 5. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
A cégek lexarják hányan égnek ki, úgyis vannak minden évben frissen végzett fiatalok, majd velük pótolják a hiányt. Az emberek meg nem azért vállalnak be hulladék cégeknek, hulladék munkáját mert ki akarnak égni, hanem mert kénytelen vagy ha nincs más, mert ha nem akarsz hajléktalanná válni akkor kur,va sokat kell minden fo.s xaré fizetned. Ennyi! mit nem lehet ezen megérteni?
2021. jan. 5. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
nem érdeke
2021. jan. 5. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Őszintén, én most az általad elsőnek felsorolt cégnél vagyok egy éve és azt hozzá kell tennem, hogy az állami cégnek is számít. ;)

Fejleszteni lehet magad, a lehetőségeket kell megkeresni (angol nyelvtanulás, iskolába járás munkavállalói szerződés kötéssel), a mindenki pótolható érzés az viszont teljes mértékben megvan és maximálisan érezhető. Az innovációt sajnos az ember hiába papolja. Mondjuk azt, hogy 2 éve iskolából kijött tudásomat szeretném alkalmazni egy olyan powerpointnál ami minden munkavállalónál landol és ezáltal tesztet kell kitöltölteni (mérnöki terület) és le sem xarják amit írok, marad a régi old school bikaürülék, ez kicsit felháborító.

Amúgy itt is megy folyton a leépítés, nagyon-nagyon résen kell lenni és folyamatosan nyitottnak lenni a piacon.

2021. jan. 5. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
5 pontosan leírtad a helyzetem. Én meg oktatta is felsőoktatában a munkám csínját-bínját. Most már csak egy munkahely. Hivatásnak nincs többé helye.
2021. jan. 5. 13:07
 10/10 A kérdező kommentje:
Oktattam is*
2021. jan. 5. 13:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!