Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkahelyen nálatok is elvárás...

Munkahelyen nálatok is elvárás a saját autó saját költségen való használata munkaügyben?

Figyelt kérdés

Nálam nem először fordul elő, most épp 350 km-t kellene autóznom munkaügyben a saját autómmal, saját üzemanyagköltségen, saját autópálya matricával. Egy fillér hozzájárulást nem kapok. Ez rendben is lenne, ha jól meg lennék fizetve, de egyszerű közalkalmazott vagyok, nettó 170eFt-os havi fizetéssel. Így ez a 10.000Ft, amit a munkáltatóm miatt el kell tankolnom, nekem nem épp aprópénz. Ha még ezt ki is fizetnék, még mindig én teszek szívességet, hiszen az saját autóm kopik, amortizálódik ez alatt.

Ha ezt megtagadom, kirúghatnak? A munkaköri leírásomon nincs benne, hogy sofőri feladatokat kell ellátnom. Csak ügyesen megfogalmazva annyi, hogy minden olyan egyéb feladat az enyém, amit a felettesem rám bíz.


2021. jan. 7. 07:35
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Előző munkahelyemen kormánytisztviselő voltam. Ott voltak céges autók. Nem is volt szabad sajáttal menni, csak különleges esetben, külön engedéllyel. Ott volt kiküldetés, valami pár száz forint napidíjat is adtak.

Itt nem így működik. Nincs kiküldetés. De semmin nem csodálkozom itt. Előző munkahelyem pl ha szabadságra mentél egy kis tömbbe be kellett írni, aláírni. Itt lassan két éve dolgozom, ilyen tömb még nem járt nálam.

Ha azt mondom, hogy szervizben van az autó, akkor megkérdezik, hogy mikor lesz kész, mikor tudok menni. Nem mondhatom évekig, hogy folyamatosan szervizben van egy 2 éves garanciális autó...

Vonattal nem érek oda. Előző nap kellene mennem. Szállást nem fizetnek. Magammal tolok ki.

Aki azzal rágalmaz, hogy hazudok,mi okom lenne rá?! Nem fogom a saját igazamat ismeretlenül bizonygatni. Biztos napi 10 óra munka mellett ennyire unatkozom, hogy ezzel szórakozok... Inkább örüljön neki az illető, hogy ő nincs ilyen helyzetben!

2021. jan. 7. 15:09
 12/22 A kérdező kommentje:

"Ha emiatt rúgnának ki engem, én őszintén nem sajnálnám azt az állást."


Nem budapesti vagyok. Vidéki városban dolgozom. Ha eljövök innen, költöznöm kell, mert más munkám helyben itt nem lesz. Én sem sajnálnám, csak épp nincs más. Mérnökként mehetnék a helyi Lidlben eladónak, vagy közmunkára. Egyébként egyetemről van szó. Semmire nincs pénz, nemhogy céges autóra!

Most jön, hogy megint nyilvánvalóan hazudok, mert mérnöki végzettséggel nem lehet ennyit keresni. Tessék megnézni a bértáblát!

2021. jan. 7. 15:14
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

#12 engem idéztél.


Nyíregyházi vagyok, ismerem a keleti helyzetet, nem kell nekem külön bizonygatnod. Viszont gondolom ez a szituáció nem újdonság számodra. Egyelőre nyeld be, kezdj el új melóhely után nézni, mert ez nem jó hosszútávon számodra, de igazából egyik munkavállaló számára sem.

2021. jan. 7. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
51%

170 nettóból hogyan vettél 2 éves, garanciális autót????

Kamu...

2021. jan. 7. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

Fotózzam a forgalmit? Gondolom akkor is hazudok... Nem mintha a pénztárcámhoz bármi közöd lenne!


Parancsolj: [link]

Igaz, tényleg hazudtam, mert jövő hónapban már 3 éves lesz.

2021. jan. 8. 06:53
 16/22 A kérdező kommentje:

Majdnem elfelejtettem: tessék itt egy képkivágat a legutolsó fizetési papíromról: [link]

Itt is hazudtam, letagadtam 2901Ft-ot. Így már mindjárt más! ;)

Ahhoz, hogy a párom mennyit keres, mennyit és honnan örököltem, milyen egyéb befektetéseink vannak, miből vettem a lakásomat, azt gondolom, hogy végképp semmi közöd!

2021. jan. 8. 07:17
 17/22 anonim ***** válasza:
12%
Havi 170ből senki nem vesz új autót, ráadásul nem is a legolcsóbbat. Ezek szerint van aki a popsid alá tolja a kocsit. Majd az állja az amortizációt meg a benzint is.
2021. jan. 8. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
78%
#17 ne tereld a szót, nem ez volt a kérdés. Keleten megszokott, hogy a családtagok segítik egymást anyagilag. Engem is a szüleim és barátnőm szülei támogatnak.
2021. jan. 8. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
77%

Mert az egyáltalán nem opció, hogy spórolt?

Különben is, ha prostinak állt volna a kérdező és abból lett volna meg az autóra a pénze ahhoz sincs senkinek semmi köze.

2021. jan. 8. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
22%
Jah, igazából pont leszarom, a kérdésre már válaszoltam.
2021. jan. 8. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!