Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkáltató mennyi időn belül...

Munkáltató mennyi időn belül köteles korrigálni rosszul számolt bért?

Figyelt kérdés

Még decemberben rosszul számolták a novemberi bérem, kevesebbet kaptam.

A hibát jeleztem, a hibát elismerték, ígéretet kaptam a korrekcióra.

Azóta se történt meg, még kismilliószor szóltam.

A mai nappal elszakadt a cérna: újra szóltam és konkrétan lecsesztek hogy van jobb dolguk is mint az én béremmel foglalkozni.

Ilyenkor mit tehetek?

Nyilván se felmondani se bíróságra menni nem fogok 15.000 ft miatt (eltérés).

És akkor nyeljem be a békát?


2021. jan. 8. 15:48
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

"de a cég legközelebb hasonló esetben csipkedni fogja magát."


De jól sejtem , hogy a "legközelebbi esetkor" én már nem leszek a cég dolgozója, ha feljelentem őket?

2021. jan. 9. 09:43
 12/13 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül.

Én több munkáltatóm ellen tettem már panaszt náluk. Soha nem derült ki, hogy én voltam. A munkaügyi felügyelők is tisztában vannak a helyzettel. Az volt az első kérdésük, hogy ott dolgozom-e még. A jegyzőkönyvbe automatikusan beleírták, hogy anonimitást kértem. Amikor kijöttek (ott voltam) nem csak az én dolgaimat vizsgálták, hanem úgy tettek, mintha szúrópróbaszerűen végeznék a dolgukat. A szúrópróbába az én nevem is belekerült. Másnap kifizetett a cég, mert ott volt a bírságfenyegetettség. 2 hónap után felhívott a felügyelő telefonon, hogy minden oké-e azóta. Soha többet nem volt velük gondom, addig meg állandóan.

2021. jan. 10. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
... lehúztam még utána ott 4 évet, és saját elhatározásból mentem el több fizetésért.
2021. jan. 10. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!