Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha a munkáltató fizette a...

Ha a munkáltató fizette a targoncás jogosítványt és képzést azt kirúgás után vagy esetén is meg kell kapjon ugye?

Figyelt kérdés

Nincs olyan, hogy azt ők megtartják és nem is használhatom másik cégnél ugye?

és mind a kettőt az OKJ-s és hatósági bizonyítványt is oda kell adniuk nekem ugye?



2021. jan. 10. 00:01
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Bocsi a sok ugye-ért...
2021. jan. 10. 00:02
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Az a tiéd, névre szól, nem a cégé.

Max olyan lehet, hogy ha írtatok alá szerződést, hogy X ideig köteles vagy náluk dolgozni, ellenkező esetben vissza kell fizetni a képzés árát, akkor lehetsz gondban.

2021. jan. 10. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
9%

Megtarthatja a bizonyítványt, de az iskola ahol szerezted bármikor kiadja a nevedre.

Sorszámozott, névre szóló.


Általában arányos részt kérnek vissza az árából, hogyha a megállapodásnál hamarabb távozol.

2021. jan. 10. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
80%
Illetve hát nem tarthatja meg, ezt csak úgy szarkasztikusan mondtam, mert ez a te magánokiratod.
2021. jan. 10. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Határozatlan idejű szerződés, próbaidő alatt történt!
2021. jan. 10. 00:16
 6/19 anonim ***** válasza:
91%
Ha nem volt szerződés, akkor nem kell fizetned semmit, bukta a munkáltató, mivel a jogsi a nevedre szól. De amúgy miért rúgnának ki?
2021. jan. 10. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
41%
Az a tiéd nem veheti el, de a képzés árát leveri rajtad. Ilyenkor mindig úgy szokták ha fizet ilyet a cég hogy még 2 évig ott dolgozol vagy lehet még több. Valószínűleg aláírtad csak nem is emlékszel rá. Most jön a fekete leves. senki nem fizet ki neked csak úgy ilyeneket, feltételek nélkül. Akkor havonta fizethetne embereknek képzéseket.
2021. jan. 10. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
45%

"Most jön a fekete leves. senki nem fizet ki neked csak úgy ilyeneket, feltételek nélkül. "


Nekem pedig konkrétan így volt, semmit nem írattak alá. Mondjuk nem is írtam volna alá semmit, mert a munkakörömhöz nagyon nem tartozik a targoncázás.

2021. jan. 10. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
41%
8. Nehezen hiszem el, egyik cég sem hülye. Gondoltam amúgy hogy jön valaki akinek márpedig pont így volt. Semmi értelme nem lenne, képzeld magad a cég helyébe.
2021. jan. 10. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
45%

"Nehezen hiszem el, egyik cég sem hülye. Gondoltam amúgy hogy jön valaki akinek márpedig pont így volt. Semmi értelme nem lenne, képzeld magad a cég helyébe."


Nem is értettem én sem. Viszont tényleg nem írtam alá semmit, mivel nagyon nem tartozik a munkakörömhöz, ha hiszed, ha nem.

2021. jan. 10. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!