Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mérnöki BSc és üzleti MSc...

Mérnöki BSc és üzleti MSc diplomával és két idegen nyelv magabiztos (C1-C2) ismeretével mennyire reális cél egy mérnöki/IT projektmenedzser állás?

Figyelt kérdés

BSc: Óbudai Egyetem, villamosmérnöki szak

MSc: Corvinus, vezetés és szervezés szak

Nyelvismeret: angol (C2), francia (C1)

Tapasztalat: fél év szoftverfejlesztő gyakornoki és fél év data science tanácsadói gyakornok pozíció


Ezek alapján tudom, hogy elmehetnék például egy villamosmérnöki vagy szoftveres munkakörbe, de fontos számomra, hogy a többi képesítésemet is tudjam használni, illetve hogy ne menjenek kárba/feledésbe, márpedig pl. fejlesztői munkakörök soha nem várnak el angolnál többet, és sokszor az sem a mindennapok része. Ha mérnöki állásokat keresek angol+francia nyelvismerettel, vagy mérnöki + üzleti kombinációra keresek, szinte kizárólag egyféle pozíció jelenik meg visszatérően: a projektmenedzsment, innen jött az ötlet, ez tűnik logikus célkitűzésnek a tudásom alapján. De aggódom, hogy nem túl kevés-e a szakmai tapasztalatom egy ilyen munkakör betöltéséhez? Van-e egyáltalán értelme megpróbálni, ha a cégek több év mérnöki / fejlesztői tapasztalatot várnak el egy projektmenedzsment állás betöltéséhez?



2021. jan. 10. 18:43
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Az biztos, hogy nem leszel egyből projekt manager, ez egyszerűen nem így megy.


Másrészt elég speciális az igényed, speciálisan kell állást is keresned. Olyan céget kell találni, aki ide hozta a fejlesztését Fro-ból. Ilyen cégnél kincs az olyan ember, aki beszéli az ügyfelek nyelvét, és még technikai is. Megkeresed ezt az egy-két céget, lenyomozod, van-e nyitott pozijuk. Ha van, jelentkezel. Ha nincs, akkor meg írsz a vezetőnek, hogy azminden álmod h náluk dolgozhass, van-e hely egy ilyen képzett, adott nyelven jól beszélő embernek.

2021. jan. 10. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem rossz alap, de ennyi tapasztalattal nem leszel jó projectmanager. Pozíciótól függően legalább 3-5 év releváns iparági tapasztalat kell szerintem
2021. jan. 10. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
53%

Nekem az a szomorú tapasztalatom, hogy ilyen pozíciókba általában a cégnél már régóta ott lévő kollégák kerülnek, vagy egy felső vezető hoz egy ismerőst, valakit az előző cégétől.

De megpróbálni mindenképp érdemes, úgyis csak azután derül ki. A papírjaid ellensúlyozzák szerintem a tapasztalatodat :)

2021. jan. 10. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Hát aki járhatott egyetemre..
2021. jan. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Attol, hogy tudsz franciaul, nem biztos, hogy szeretnel projektmenedzser lenni?
2021. jan. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
79%

Projektmenedzsernek gyakorlat nélkül, szinte pályakezdőként nem fognak felvenni valószínűleg. Persze egy próbát megér, de túl sok reményt nem fűznék hozzá. Ez már azért sokkal összetettebb kompetenciát, kapcsolati hálót, vezetői tapasztalatot igényel, amihez megfontolják kit vesznek fel, főleg egy-egy neves multinál. Ha egy projekt bukás, az bizony nagy bukás, és a pm az első akit lefejeznek, ezt kalkuláld bele. Sok esetben nem is az utcáról vesznek fel bárkit, hanem fejvadásszal kerestetnek ehhez kompetens embert.

Ha projektmenedzserként szeretnél hosszútávon dolgozni, akkor érdemes körbejárni, hogy milyen területről lehet erre a szintre feljebb lépni. Ebben kellene gondolkozni, szerintem reálisabb.

2021. jan. 11. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!