Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek kínos, ha 26...

Szerintetek kínos, ha 26 évesen még csak gyakornok vagyok?

Figyelt kérdés
Idén fejezem be a Corvinus vezsserv mesterszakot. A jelenlegi a második munkahelyem egy autóipari cegnel marketingeskent. Hátrányban leszek a kesobbiekben a korom es a limitalt munkatapszatalatom miatt?

2021. jan. 11. 18:38
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egyaltalan nem ez a teruletem, de szerintem egyaltalan nem. Mesterkepzessel egyutt (ha nem levelezo) ez kb. tok egyertelmu, hogy ilyen korban meg gyakornokoskodsz (sot! sokan msc mellett nem is dolgoznak, [en mernok vagyok lehet ez csak nalunk evidens]). 19 evesen erettsegi, 4 ev bsc, 2 ev msc = 25 ev.

Boven jo vagy szerintem.

2021. jan. 11. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyáltalán nem. Biztos azért nyom, mert látod hogy vannak ismerőseid akik 26-27 évesen már azt tervezik, hogy jövőre seniorok lesznek. Én hasonló cipőben vagyok, 23 vagyok, most végzek csak az alapszakkal, mert 2 évet külföldön tanultam, és azt látom, hogy a volt csoporttársaim már mind ilyen meg olyan pénzügyi elemzők. Beletetted az extra munkát, én is (meg még be is fogom). Lehet hogy most valaki 500 forinttal többet kap óránként, de 3-4 év múlva meg te leszel előrébb, ő meg 30 évesen már nem biztos hogy elkezd egy mestert, így behozhatatlan előnyöd lesz idővel. Ne rágódj, csináld és dolgozz, jó diplomád van, sikeres leszel vele.

Mi az alapszakod?

2021. jan. 11. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Gazdálkodási és menedzsment volt a Corvinuson. Én is taultam külföldön, bár csak félévet. Most pedig külföldön gyakornokoskodom.
2021. jan. 11. 19:31
 4/10 A kérdező kommentje:
Egyébként kettes, pontosan ugyanezt érzem. Sokaknak az egyetem sose volt pioritás, így ha az alapot nem is, a mestert végig dolgozták, most meg korombeliek szenior tanácsadók. Ha be is fejeztem a gyakorlatot, új céghez megyek, így ki tudja hogy valaha én is eljutok olyan szintre, mint ők.
2021. jan. 11. 19:39
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Mérnökként mondom de egy msc végére azért illik egy év szakmai tapasztalatot összeszedni aztán végzés után el lehet felejteni ezeket a gyakornokis dolgokat. De persze a kérdezőnek ne vegye ez el a kedvét, mindenkinek a saját helyzetéből kell kihozni a maxot. Próbáld bedolgozni magad és szépen lehet előre haladni.
2021. jan. 11. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem. Nem láttad a filmet? The internship. Nem volt olyan nagy szám mondjuk.
2021. jan. 11. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nekem tetszett :D Bar 50 ev mulva lehet nem lennek mar intern.
2021. jan. 11. 21:43
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként szerintem nem ciki. Nálnuk volt egy "srác" aki ilyen kb 55 évesen volt gyakornok, mert a feleségével mind a ketten megunták amit eddig csináltak és valami újat akartak :D

Meg sok oylan van aki ilyen 30 évesen vált szakott (most felkapott ez az 1 éves programozó képzés) és azokból rengeteg gyakornok lesz.


Egyébként én annyit hozzátennék a korábbiakhoz, hogy véelményem (és tapasztalatom) szerint nagyon szakma függő ez a MSC, BSC dolog. IT-n azért max annyi az elvárás, hogy legyne diplomád (sőt, már lassan az se), de hogy az BSC vagy több a kutyát se érdekelte miután felvettek. Én sokat szoktam interjúztatni, de csak annyit nézek meg néha, hogy járt e egyetemre. De hogy a BSC 1 évvel tovább tartott mert csúszott vagy MSC-je van és időben fejezte be egyáltalán nem érdekel. Csak az hogy mit tud.

Persze teljesen elfogadom, hogy vannak szakok ahol ez fontos, fr nálnuk annyira nem.

2021. jan. 11. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
7%
Eléggé, ennyi idősen megközelítette a havi 1 millió Ft-t a nettó bérem
2021. jan. 12. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Én 24 évesen kezdek el egy msc-t, 26 leszek ha időben elvégzem. Más terület mint a mostani vehzettségem, így sok tanulást fog igényelni.

Ha nappalira bejutok, kénytelen leszek gyakornoki, részidős munkát vállalni, időm se lenne egy főállása.

Dolgozni lesz időm 70 éves koromig eleget, úgy vagyok vele, hogy inkább huszonévesen tanulok minél többet, hogy jobb esélyeim legyenek. Később már nehezebb belevágni új tanulmányokba.

2021. jan. 12. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!