Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért akarja sok szülő elit...

Miért akarja sok szülő elit gimnáziumba meg egyetemre járatni a gyerekét, amikor egy szakmunkás végzettséggel sokkal jobban lehet keresni mint a legtöbb diplomával?

Figyelt kérdés
Összességében bármelyik jó szakmával, legyen az kőműves, villanyszerelő, gázszerelő, festő stb meg lehet keresni jóval 1 millió forint felett havonta.

2021. jan. 15. 12:11
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
95%
Hol tud annyit keresni? Mert akkor belevágok én is. Nő nemű vagyok mondjuk, de millióért inkább szakmunkás leszek, mint fordító-tolmács.
2021. jan. 15. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
94%
Álmodozz.
2021. jan. 15. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
93%
Persze még hát. Főleg télen
2021. jan. 15. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Általában azért szeretnék, hogy tanuljon, hogy mélyebbre jusson a világ megismerésében, és munkájában ezt kifejezze. Ez a szülő-nevelő szempontja. Hogy nem keres annyit, mint egy jó szakmunkás, az más kérdés. Ha a gyerek felnő, és mégis úgy gondolja, hogy az az ő útja, hogy sokat keressen és nem is érdekli, amit tanul, még tud változtatni. Abban az irányban megy. Fordítva, ha mégis valamiben szeretne elmélyülni, tanulni, nem megy, vagy nagyon nehezen, főleg ha sok év telt el az iskolái után.
2021. jan. 15. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim válasza:
96%
Mert nem mindenkinél a fizetés az elsődleges szempont, amit figyelembe vesz pályaválasztásnál. Világéletemben szorgalmas, kitűnő tanuló voltam, jövőre végzek orvosin. Lehettem volna mondjuk burkoló vagy kamionsofőr is, de elpusztulnék az unalomtól, miközben rakom a falra a csempét vagy vezetek egész nap és ezért még a jó fizetés sem kompenzálna, gyűlölném az egészet. Helyette azzal fogok foglalkozni, ami érdekel, ami a hivatásom, ami kihívást jelent, kevesebb pénzért. Vannak, akik jobban szeretnek kétkezi munkával foglalkozni, semmi gond ezzel, az ilyen embereknek tökéletesek ezek a szakmák.
2021. jan. 15. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
93%
Amúgy vannak olyan gyerekek, akik 7 évesen tudják, hogy bűnügyi nyomozók akarnak majd lenni. Tesznek érte. Akkor miért ne mehetne egyetemre? Sok gyerek magának választja ki a hivatását/ szakmáját.
2021. jan. 15. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim válasza:
100%
2021. jan. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
87%

Balázska hétvégi gumicsontja????


:-D

2021. jan. 15. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim válasza:
100%

Alapjáraton azt gondolom, hogy mindenki olyan képzésben vegyen részt, ami képességeihez, lehetőségeihez és céljaihoz mérten a legjobb, és érdekli annyira, hogy sok évig naponta végezve sem untatja/bosszantja az a munka.

Ha a gyerekem érdeklődik a kőműves és a mérnöki munka iránt ugyanúgy, én utóbbit fogom javasolni neki, mert kevésbé egészségkárosító egy irodában tervezni, mint az év hideg és nagyon meleg napjain a szabad ég alatt fizikai munkát végezni 10-12 órán át.

2021. jan. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert nem igaz amit állítasz, vagy ha igen várom a brutó 1,2 milló fölötti kőműves álláshirdetéseket.
2021. jan. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!