Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Logisztikai technikus OKJ...

Logisztikai technikus OKJ vagy egy nyelvszakos MA diploma?

Figyelt kérdés

Üdv!

Jelenleg egy nyelvszakon (orosz) végeztem egyetemen,tehát rendelkezem egy középfokú orosz valamint egy felsőfokú angol nyelvvizsgával. Gondolkoztam, hogy maradok mesterképzésen, hiszen úgy egy felsőfokú nyelvvizsgát is ingyen tudnék szerezni, azonban rájöttem, hogy a logisztika is érdekelne, valamint, hogy efelé irányban kéne elindulnom, hiszen tudtommal a logisztikában egyrészt fontos a nyelvtudás is. A kérdésem tehát az lenne, hogy inkább végezzek el egy logisztikai OKJ-t, hogy ha ebben szeretnék elhelyezkedni és ezáltal szereznék egy szakmát, vagy végezzem el az MA-t, hogy ezáltal egy biztosabb nyelvtudást szerezzek?



2021. jan. 21. 22:06
 1/6 anonim ***** válasza:
94%
Okj és tanulj mellette nyelvet.
2021. jan. 21. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Orosz szakon végeztél és csak középfokúd van belőle?
2021. jan. 22. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%
2-esnek: Mivel az orosz szakon az alapoktól kezdik az oktatást és 3 év alapszak után jutnak el egy középszintű orosz nyelvtudásig.
2021. jan. 22. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen. Az alapoktól kezdtük tehát csak egy középfokúig sikerült eljutni eddig :D
2021. jan. 22. 10:28
 5/6 anonim ***** válasza:
95%

Nekem van okj-s, logisztikai ügyintéző szakmám. Igazából már egy angol középfokkal felvesznek a legtöbb helyre de ilyen tudással simán ami neked van, en most kezdtem el tanulni az angolt remelem hamar vegzek vele...


Szoval erdemes, ha utana van meg kedved egy targoncas jogsit is rakj melle es akkor olyan bomba biztos leszel mint a huzat :)

Nem tudom lany vagy-e de azoknak is van jogsi soknak.

Sok sikert hozzá!

2021. jan. 26. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
89%
Én német szakon elvégeztem az MA-t, de semmi értelme nem volt. Az orosz esetében azért lehet, hogy több értelme lenne. Én jobban jártam volna, ha inkább dolgozok helyette, esetleg OKJ-t csinálok.
2021. febr. 9. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!