Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit gondoltok erről a mondástó...

Mit gondoltok erről a mondástól,igaz?

Figyelt kérdés

Van egy ilyen mondás: “growing up poor bilds character.”

Ti mit gondoltok,ez igaz?

Én ma gondolkodtam el rajta,mert nagyon sok nehézségen mentem keresztül gyerekkoromban;válás,sgyik szülőm halála, nem túl jó anyagi helyzet. Egyetem mellett gyakornok voltam egy cégnél 20 órában + hétvégén pakolós munkát is vállaltam egyetem és gyakornoki mellett,hogy fizetni tudjam a dolgaimat,sokszor álmosan éjjel vagy hajnalban tanultam. Volt,hogy egyetem alatt korábban lefeküdtem aludni,mert nem volt mit vacsoráznom és ha alszom akkor nem vagyok éhes.

Elhondolkodtam,hogy ezeknek köszönhetem,hogy ma annyira megbecsülöm amim van,lediplomáztam,van egy jó állásom,párom,lakásom és egész jó fizetésem. És borzasztóan hálás és büszke vagyok. Szerintem ha nem lettek volna azok az évek,nem becsülném ennyire.

Ti mit gondoltok? Kinek van hasonló élettörténete?

29N



2021. jan. 23. 19:05
 1/6 KárpátokGéniusza ***** válasza:
58%
actually it bUilds character :)
2021. jan. 23. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
92%

Van akire igaz van akire nem.


Ismerek olyat, aki nagyon rossz körülmények közül jött, nem is vitte túl sokra, viszont általában elszórja a pénzét méregdrága szükségtelen hülyeségekre, aztán meg kölcsön kéreget, totál bizonyítási kényszerben él, egy álomvilágot épített maga köré amiben azt hiszi hogy ő egy fontos valaki, és az ő szava számít, közben egy szerencsétlen flótás, akit a legtöbb ismerőse lenéz. Mindig kamu sztorikkal akar felvágni stb...


Ilyen is van.

2021. jan. 23. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
67%
Külföldön élünk, és vannak olyan ismerőseink, akik gazdag családból származnak. Lediplomáztak, jó munkájuk van, és becsülik, amit elértek. És én is ismerek olyanokat, akik szegények voltak, és amint feljebb törtek, vették a feltűnő, drága autót, drága ruhákat, órákat, csak hogy menőzzenek.
2021. jan. 23. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
80%
Egyáltalán nem minden esetben.
2021. jan. 23. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem igazán, ez szerintem inkább a kivétel, mint a szabály, mondom annak ellenére, hogy hasonló utat jártam be. Egy szegény gyerek nagyobb valószínűséggel lesz felnőttként is csóró, szerencsétlen és képzetlen, mert rengeteg dolgot nem tanul meg a szüleitől.


Ami viszont igaz szerintem, hogy ha valaki egyszer már kiemelkedett a nyomorból, sokkal jobban tud küzdeni a céljaiért, mint aki szimplán megtartotta a szülei társadalmi osztályát. Legalábbis rólam ezt mondják a barátaim.

2021. jan. 23. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
65%
Egyáltalán nem igaz szerintem általánosan. De legalább így el tudtál dicsekedni a sikereiddel
2021. jan. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!