Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van itt olyan, aki jóformán...

Van itt olyan, aki jóformán hónapról hónapra él?

Figyelt kérdés
Nincs saját lakása/háza, nem keres 500 ezreket, nincs kocsija. Némi megtakarítása lehet, de nagyobb dolgokra nem elég. Én ilyen vagyok, de hasonszőrűekkel nem találkozok. Mindenki rendelkezik saját otthonnal, meg többszázezreket keres meg kocsi, nyaralás (COVID előtt) stb... Panelházak előtt is a több milliós autók. Tényleg ilyen jól él mindenki csak én vagyok szegény?!

2021. jan. 24. 00:56
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
15%

15 éves koromig én is mélyszegénységben éltem, na azt nem kívánom senkinek.


De ahogy a saját lábamra álltam 16 évesen, elkezdtem keményen dolgozni, karriert építeni és mára már én is úgy élek 21 évesen mint amit írtál.


Szóval magadra vess.

2021. jan. 24. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
84%

Nem csak te.

Mikor egyedul voltam, jol eltem, de most a GYED-em nem eleg egyaltalan.Nagyon utalom.

Kocsim nincs, most csinalom a jogsit csak (26 vagyok)

A hazam anyukam jovoltabol lesz kesz nem sokara, amugy onerobol nem tudom mikor es hogyan tudtam volna sajat ingatlant venni...

2021. jan. 24. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Kétféle életmódot írtam, melyikre gondoltál a kettő közül?


Magassra vess, beszél a magas lóról a kétkezi melós (vagy drogcsempész stb.), aki azért harácsolhat most, mert lassan 17 éve megnyitották a határokat Nyugat-Európa felé és az összes értelmes szaki már ott van kb. Undorítónak tartom, hogy mindenki az egyéni felelősséggel jön, amikor tudható, hogy a kapcsolatokon is (!!!) rengeteg múlik, pláne K-Európában, de ezt elhazudják.

2021. jan. 24. 01:15
 4/19 A kérdező kommentje:

2-es igen, én is ezt látom, hogy pl. ismerőseimnek van lakásuk, házuk, de kivétel nélkül mindegyiknek vagy szülői segítséggel, vagy hitellel lett.


Most olyanokra is kíváncsi lennék, akiknek még ez sincs. De nem látok ilyet magam körül, azért tettem fel a kérdést.

2021. jan. 24. 01:17
 5/19 anonim ***** válasza:
87%

2-es vagyok

Nem tudom hany eves vagy, de az en ismeroseim a legtobben huszonevesek, es konkretan egy baratnomnek van egy sajat kis haza a ferjevel. A tobbiek alberletben sinylodnek...

2021. jan. 24. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
41%
Képzeld: Nyugat-Európában a nagy nagy többség albérletben (bérleményben) "senyved".
2021. jan. 24. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
75%

En is alberletben sinylodok jelenleg, tehat egyaltalan nem lekezeloen irtam.

De ne hasonlitsuk mar ossze az alberletet azzal, hogy kifizeted, es kb kajara marad egy atlag csaladbak, esetleg 3 napos Balcsira nyaron, vagy kifizeted az alberletet, es eszre se veszed.:)

2021. jan. 24. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
36%
Jóformán
2021. jan. 24. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
46%

Ismerek ilyen embereket, de ők jórészt maguknak köszönhetik ezt a helyzetet. Nem hajlandóak félretenni, baromságokra költik az amúgy nem olyan rossz fizetésüket, nem tanultak most sem hajlandóak tanulni, képzni magukat vagy változtatni az éltmódjukon.

De igazából ezzel sincs gond, mindenkinek mások az igényei, van aki beéri azzal is, hogy minden nal megvan a söre valaki meg házra, autóra spórol. Nem vagyunk egyformák. És amúgy senki nem tiltja meg hogy bárki is kimenjen nyugatra és szerencsét próbáljon.

2021. jan. 24. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
53%

Kocsim nincs és soha nem is volt. Venni sem tudok, mert nincs rá pénzem.


Aki mélyszegénységben él, arról nem feltételezem, hogy internetre viszont van pénze. Ha van, akkor az nem szegény.

2021. jan. 24. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!