Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha a 60 napos felmondási...

Ha a 60 napos felmondási időmet "felrúgom", visszatarthatják a fizetésemet?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő, kaptam egy szuper állásajánlatot, annyi hátránnyal, hogy 2 hét múlva kezdenem kéne.

Szerződés szerint 60 nap felmondási időm van, amit nagyon nem szeretnék kivárni, mert rosszul is érzem itt magam és az új helyen se hiszem, hogy várnának ennyit.


Kérdésem a következő, ha én 2 hét múlva fogom magam és szimplán nem jövök be dolgozni, a fizetésemet visszatarthatják?


Köszönöm előre is


2021. jan. 25. 11:25
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
88%
igen, természetesen, sőt még kártérítést is leeht hogy kell fizetned
2021. jan. 25. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 Fsms ***** válasza:
84%
Igen, próbálj meg egyezkedni, ha közös megegyezéssel megy az ok.
2021. jan. 25. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
100%
Először én megpróbálnám megbeszélni a jelenlegi munkahelyemen, hogy eltekintenek-e a felmondási időtől, vagy van-e lehetőség redukálni 2 hétre.
2021. jan. 25. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 A kérdező kommentje:
Egyenes embernek tartom magam, én is egyezkedni szeretnék egyébként a ghostingolás helyett. Itt a fő probléma a főnököm, aki nagyon ellenszenves és biztos vagyok benne, hogy nem tekintene el a 60 naptól.
2021. jan. 25. 11:35
 5/38 anonim ***** válasza:
22%

Fizetést csak szándékos károkozásnál lehet egy részét vissza tartani !

Amúgy nem .

Rosszul írtad meg a felmondásodat,ugyan is bele írhattad volna hogy tekintsenek el a felmondási idő egy részétől .

Ha nem mészbe dolgozni, avval sincs semmi baj igazolt távollétnek írják azokra a napokra nem kapol fizetést .

2021. jan. 25. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
100%
akkor így jártál, aláírtad a szerződést, nem tehetsz semmit.
2021. jan. 25. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
71%
Még szép, hogy visszatartják, be is perelnek.
2021. jan. 25. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 A kérdező kommentje:

A szerződés egyébként az ő részükről sem tiszta. Több százezres eszközökkel dolgozunk, mármint egy irodában ezekkel. Tulajdonképpen logisztika az egész, küldeni kell őket tovább futárral.

A szerződés szerint kamera rendszer van az épületben, nos ez nem igaz, pár hónapja eltűnt az egyik eszköz és akkor derült ki, hogy nincs 1 db kamera se, velünk akarták kifizettetni. Végül előkerült máshol. Szóval a szerződésben rájuk nézve is vannak hamis dolgok.

2021. jan. 25. 11:38
 9/38 anonim ***** válasza:
79%
8 az mindegy.
2021. jan. 25. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
77%
teljesen mindegy az amit a 8-asban írsz
2021. jan. 25. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!