Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kontroller szakmához milyen...

Kontroller szakmához milyen emelt érettségi kell? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
10.-es gimnazista vagyok és eldöntöttem, hogy ezen a téren szeretnék elhelyezkedni. Mostmár azon lesz a sor, hogy kitaláljam miből érettségizzek emelten és középszinten. Elég-e egy emelt vagy kettő? És inkább gazdasági ismeretekből legyen vagy informatikából?

2021. jan. 25. 14:11
 1/4 anonim ***** válasza:
72%
Nyelvre menj rá, meg a matek-infó kombóra szerintem.
2021. jan. 25. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nézd meg a választani kívánt szak követelményeit a felvi.hu-n!
2021. jan. 25. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Wow, ez nagyon jó, hogy ennyire fiatalon tisztában vagy ezzel. A matek-info kombót ajánlom én is, de nézd meg, hogy mi kell arra a szakra amit kinéztél (gondolom pénzügy-számvitelen gondolkozol). Ha szerzel egy felsőfokú nyelvvizsgát és emeltezel egy tárgyból, amit könnyebbnek látsz, akkor lesz 90 pluszpontod, míg ha két tárgyból felvételizel, akkor a nyelvvizsga pontjai nem számítódik be, de cserébe 100 plusz pontod lesz. Viszont a két emelt azért elég nehéz, lehet könnyebben tudsz jobb eredményt úgy elérni, hogy vmiből emeltezel, másik kinézett tárgyból pedig írsz egy rohadt jó középszintűt. Van egy kalkulátor a felvin, most talán még nem a szeptemberben induló képzések vannak benne, azzal érdemes számolgatni + megoldani pár korábbi érettségi feladatlapot.
2021. jan. 26. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

6. éve dolgozom kontrollerként.

Én gimibe jártam, és annak idején matek-töri emeltet csináltam 12 éve, utána pénzügy és számvitel szakra mentem.


Most már inkább a matek-infot erőltetném és az angolt, ha viszont nem gimibe hanem közgáz szakközépbe jársz akkor a közgáz is egy nagyon jó alternatíva.


Bár ezt nem kérdezted, de egyetemen a gazdálkodási és menedzsment szakot ajánlom, mert ott nem kell annyit a számvitellel vesződni.

2021. máj. 31. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!