Ezert kirughatnak?

Figyelt kérdés
Reszmunkaidoben dolgozom heti 20 orat. 2x8 es 1x4. Viszont most hetfon es kedden nem tudtam menni egy csaladi problema miatt igy szerdatol megyek, csak a gond az, hogy a jelenletimbe mar azt irtam hogy matol leszek. Reggel irtam smst a fonoknek de nem valaszolt. Lehet ebbol gond?
2021. jan. 26. 08:35
 1/8 anonim válasza:
87%
Maximum annyi, hogy megbízhatatlannak fognak tartani, mert nem tartod magad a dolgokhoz. Hidd el, hosszabb távon ez nem jó irány.
2021. jan. 26. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Ez nem túl jó de nem a világvége.Ha csak most először fordult elő akkor még elnézhető
2021. jan. 26. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A jelenlétibe jövőbeni órákat nem írunk be.


Fixen hétfőn és kedden dolgozol 8 órát? Vagy előre meg van beszélve hogy jövő héten hogy mész?


Igazából bárkivel lehet olyan, hogy nem tud valami miatt bemenni. Általában meg lehet ezt beszélni.

Az sem mindegy, hogy így akkor miattad mondjuk a sarki kisbolt zárva lesz, mert te dolgoznál egyedül vagy csak a mai papírmunka szerdán lesz kész ami amúgy sem határidős.

2021. jan. 26. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ma reggel jelezted,hogy tegnap nem mentél?

Mára beírtad magad a jelenlétibe,de reggel egy sms-el azt is lemondtad?

Szerintem telefonon kellene az ilyesmit jelezni. Én kollégaként és munkáltatóként is csak addig dolgoznék így együtt valakivel,ameddig nagyon muszáj.

2021. jan. 26. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
82%

"Viszont most hetfon es kedden nem tudtam menni egy csaladi problema miatt igy szerdatol megyek, csak a gond az, hogy a jelenletimbe..."


Nem a jelenléti a gond.

Ha egyszer munkaidőd van, akkor a következő esetben nem mész dolgozni:

a) beteg vagy (ill. kiskorú gyereked beteg és őt ápolod);

b) szabadságot veszel ki.


Nálad ugye a) pont kiesik. Rendkívüli esetben megeshet, hogy aznap reggel kell szabadságot kivenni, mert előre nem látható helyzet alakult ki. Ezt vagy tolerálja a főnök, vagy nem. Nem kötelessége. Ha viszont nem engedett el szabira, akkor igazolatlan hiányzás, amiért kirúghatnak. Az, hogy jelezted, hogy nem mész, pláne SMS-ben, nem valami jó. Visszajelzést kellett volna kérned, hogy elenged-e. Ezért jobb telefonálni.

Ha úgy akarod, hogy most a hét más napjain dolgozod le azt a 20 órát, ezt is lehet, ha a főnök megengedi, de ez se automatikus jogod. Tehát itt is visszajelzés kellett volna, hogy ezt megengedi vagy sem.


A jelenléti ív a legkevesebb. Ha utólag töltöd ki, akkor is előfordulhat, hogy elírsz valamit és javítani kell. Tehát majd kijavítod és kész.

2021. jan. 26. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
nem rugnak ki örülnek egyáltalán te is ott dolgozol.
2021. jan. 26. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem bírtad felhívni a főnököd?
2021. jan. 26. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
ennél kisebb dolgokért is kirúgnak
2021. jan. 26. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!