Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyik gazdaságtudományi...

Melyik gazdaságtudományi MSc-vel lehet a legjobban elhelyezkedni?

Figyelt kérdés

Melyik gazdasálkodástudományi/közgazdaságtani MSc-vel lehet a legjobban elhelyezkedni, melyek a legkeresettebbek és legmegbecsültebbek?


Gondolok itt például a következőkre: közgazdasági elemző, pénzügy, marketing, nemzetközi gazdaság és gazdálkodás, számvitel, közgazdálkodás és közpolitika.



2021. jan. 28. 20:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%
számvitel, pénzügy, marketing
2021. jan. 28. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
81%
MBA, pénzügy, biztosítási és pénzügyi matematika
2021. jan. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem az MBAvel lehet legjobban keresni. És számvitellel a legkönnyebb elhelyezkedni.
2021. jan. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ellátásilánc-menedzsment nem érdekel?
2021. jan. 28. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Mi a bsc diplomád szakja?
2021. jan. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
36%
Minél több a matek benne annál jobban lehet vele elhelyezkedni és annál jobb a fizetés.
2021. jan. 29. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
48%
#6 na látszik te se értesz az egészhez és ilyen végzettséged sincs. De okoskodni mindenki tud itt. :D
2021. jan. 29. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Jelenleg nemzetközi gazdálkodás BSc-re járok és a közgazdasági elemző MSc a legszimpatikusabb.
2021. jan. 29. 21:44
 9/11 anonim ***** válasza:
Pénzügyet még gondold át szerintem, ha NG-re jársz, én is most járok erre az mscre ng diplomával, szerintem jól el tudod mélyíteni az alapszakos ismereteket.
2021. jan. 31. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
78%

Nem téged kritizállak vele, hanem inkább az iskolát ahova jársz.


Melyik főiskola vagy egyetem?


Több év alapszakos képzés után azt simán megértem, hogy bizonytalan vagy, nem látod tisztán mit akarsz.

De az iskola nem ad választ rá?


Nem úgy értem, hogy tájékoztató előadások (bár az is lehetne nyugodtan), hanem, hogy nem mutatja meg, hogy X szak, szakirány, terület hova passzol és legalább alapszinten annak a piaci értékét.



Nemzetközi gazdálkodás alapszaknak jó, de építs rá egy jobb mesterszakot.

Érdekes, izgalmas lehet a nemzetközi terület, de 95%-a a végzetteknek, olyan gazdasági állásokba kerül amiben kb. semmi nemzetközi nincs.

Akkor pedig már versenyhátrányban van egy minőségibb gazdasági képzést végzettel szemben.


Túl kevés az igazi nemzetközis pozíció ahhoz képest ahányan végeznek.


És sokszor egy-egy cégnél mondjuk az adott nyelvet végző pénzügyes végzettségű munkatárs intézi a nemzetközi ügyeket is, akár megy külföldre is.

Tehát az NG nem ad olyan speciális tudást, viszont hiányoznak belőle igazán hasznos dolgok.



Számvitelt felejtsd el ha nem szeretsz úgy igazán könyvelni.

Oké, hogy nem csak könyvelőirodák vannak, hanem vállalatoknál is számviteli pozíciók, de azt döntsd el előbb magadban, hogy nagyon szereted-e a könyvelést.

Ha nem, azonnal zárd ki!



Marketing nagyon hangzatos de túl kevés kell és versenyhátrányban leszel például egy pénzügyessel, ha elkezdesz gazdasági állásokat keresni, ami nem marketing.



Pénzügy a legjobb talán abból a szempontból, hogy nem annyira nagyon nehéz, nagyon sok kell belőle és igazán hasznos dolgokat tanítanak.

Piacképes nagyon, de ha jó állást akarsz, akkor egyetem során már kell gyakorlat. Különben könnyen csak SSC-be jutsz meg pénzügyes állásocskákba, nem igazi szakmai pozíciókba.



Közgazdálkodás és közpolitika.

Ha állami szférába akarsz kerülni akkor van igazán értelme. Amúgy a speciális ismeretek nem sokat érnek, az általánosabb ismeretek amiket ad persze nagyon jók, csak például egy pénzügyes képzettebb lesz nálad.


Ha viszont gazdaságpolitika érdekel és ilyen terveid vannak, akkor nagyon-nagyon jó. Kérdés, hogy ilyen állást mennyire lesz könnyű kapni.



A közgazdasági elemző inkább elméletibb állásokba lesz majd jó. Elég keresett, nagyon kevesen végeznek ilyen szakon. Kemény szak, de nagyon jó ismereteket ad.

Viszont a versenyszférába egy pénzügy is elég és könnyebb is. Bizonyos szempontból jobban is passzol.



Én pénzügyet választanám és igyekeznék a hátralévő időben minél több pluszt beletenni a tanulmányaimba. Főleg szakmai gyakorlat és használható nyelvtudás.



Remélem hasznos volt amiket leírtam.

2021. márc. 7. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!