Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Karosszerialakatos vegzettsegg...

Karosszerialakatos vegzettseggel ha hegeszto kent dolgozok szakmunkasbert kell hogy kapjak?

Figyelt kérdés
Karoaszerialakatos vagyok, a hegesztesbol is vizsgazunk a szakmunkasvizagan, ezert arra lennek kivancsi hogy ez altal meg kell e kapnom a szakmunkas bert ha hegeazto kent dolgozok.

2021. jan. 30. 07:08
 1/6 Nemzeti konzervatív ***** válasza:
100%
Ez nem a képzettség, hanem a munkakőr dönti el. Ha elvárják a szakmát hegesztőként, akkor igen.
2021. jan. 30. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Lakatos, aki hegesztő munkakörben van. Igen, szakmunkásbér. Más kérdés, hogy nerlandben inkább lapítanod kéne meg seftelned, hogy gyűjthess saját műhelyre.
2021. jan. 30. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
*már ha arra irányul a kérdés, hogy nem kapod a minimálbért, miközben már abban dolgozol. Lehet túlhallom kicsit.
2021. jan. 30. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A munkakori beosztas hegszto kent lenne, tehat akkor a valaszokbol ugy gondolom hogy a szakmunkas bert kellene majd megkapnom.
2021. jan. 31. 00:47
 5/6 A kérdező kommentje:
Csak egy feltetelezett kerdes volt hogy a kesobbiekben ha ilyen helyzet lenne akkor mire szamithatok
2021. jan. 31. 00:50
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

A bérezést nem a végzettséged, hanem a betöltött munkakörre előírt végzettség határozza meg.

Éppen ezért van az, hogy egyik helyen a takarítónőnek a minimálbér jár, míg a másik helyen a garantált bérminimum. Ahol előírták a takarítónő munkakörben is legalább a középfokú végzettséget, akkor a garantált jár. Ilyen lehet például egy luxusszálloda igénye. Nem fogatlan, fogalmazni nem tudó, illemet nem ismerő emberekkel takaríttatnak, hanem feltételezik, hogy aki ki tudott járni egy középiskolát, talán a koszon kívül más is ragadt rá.

Én ezzel nem akartam minősíteni senkit, csak példának írtam le. Akinek nem inge, ne vegye magára. Köszönöm!


Egy hegesztő munkakör egyértelműen legalább középfokú végzettséget igénylő munkakör, tehát jár a garantált minimálbér.

2021. jan. 31. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!