Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mérnöki / IT munkában dolgozók...

Mérnöki / IT munkában dolgozók, nektek volt fizetésemelés 2021 elején?

Figyelt kérdés

Pesti, Ny-i tulajdonú multinál vagyok, MSc-s mérnöki végzettséggel. A vírushelyzetre, autóipari válságra vonatkozóan elmaradtak a tavaly nyárra tervezett bértárgyalások, akik jól teljesítettek kaptak egyszeri bónuszt 2020 végén, ami nem érte el még az egyhavi fizetésünket sem. Ehhez képest 1,5 éve azért a bérért dolgozom, amit 2019 közepén, 330-as Ft / € árfolyam mellett kialkudtam (nem gondolnám átlagon felülinek, nem is volt alkudozás). Mind a csapatommal, mind velem nagyon elégedett a cég, szeretem a munkámat, projekt is szépen halad, de anyagilag kezdem kihasználva érezni magamat.


Kérlek írjátok meg, nektek volt e emelés, ha igen hány %, milyen területen dolgoztok (multi e).



2021. jan. 30. 10:03
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:

Ja, saját tapasztalatomat is gyorsan leírom baráti körből, más cégektől és kicsit más szektorból (ezért is zavar a helyzetem kimondottan):


1: 6 havonta emelés, kb 5%-al, startup, menő cég, rengeteg befektetővel

2: évente nehézkes emelés, de az kb 15%, fizetése egy részét feketén kapja, magyar tulajdonú KKV

3: 12% körüli emelés, USA cég

2021. jan. 30. 10:07
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Nalunk lesz emeles, meg nem tudni mennyi (februarban derul ki es megkapjuk visszamenoleg januartol), 10-15%-ra szamitok.

Nemet tulajdonu multi.

2021. jan. 30. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is lesz, de nálunk valamiért mindig februártól van az emelés január helyett. Nekem tavaly 12% volt, de a legtöbb embernek 7%. Most is hasonlóra számítok.

Ázsiai tulajdonú multi.

2021. jan. 30. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Még most mennek a tárgyalások, márciustól fogjuk csak megkapni.


Tőzsdei USA cég.


6-8% között lesz az enyém.

2021. jan. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
35%
Nem értem, mi köze az euróárfolyamnak a te itteni fizetésedhez.
2021. jan. 30. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

#5 segítek, a projektek / munkaóráim jó előre kialkudott € áron vannak eladva, a fizetésemet meg forintban kapom.

Bónusz: mivel importnak kitett ország vagyunk, így a szupermarkettől kezdve az éttermen át minden lereagálta ezt a nagyjából 9%-os árfolyamcsökkenést.

2021. jan. 30. 11:02
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Keress egy távmunkát, halomban állnak az eurórban, dollárban, fontban, norvég koronában fizetett IT állások. Én sokkal kevésbé piacképes tudással is ilyesmit csinálok, nagyjából egy magyaroroszági szenior fejlesztő béréért fejlesztgetek folyamatokat heti 4x7 órában.
2021. jan. 30. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
idén nem lesz, de egyéniben kialkudtam 36%ot
2021. jan. 30. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
multinál, távközlés
2021. jan. 30. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
51%
6: ezt értem, de te forintban szerződtél le, ahhoz semmi közöd, mennyiért adják el a munkádat. Ha ez ennyire fáj, el lehet szerződni euróért, ahogy azt írták. Én is ezt csinálom két éve, így aztán forintban emelkedett 10 százalékot a bérem.
2021. jan. 30. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!