Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Magyarországon a legtöbb...

Magyarországon a legtöbb embernek legalább ilyen havi nettó 250-300 ezres fizetése van? A minimálbér körüli fizetések ritkák?

Figyelt kérdés
Nem élek Magyarországon, ezért kérdezem. Én csak egy pár embert ismerek Magyarországon, akiknek tudom a fizetését, elmondásuk szerint 150-200 körül keresnek mindannyian, de van aki 300-400-at is megkap, de az ritkább eset. Meg ugye azt tudom, hogy nettó 300 körül van az átlagfizetés, és a minimálbér kb. 110-140.000 között van, ez ugye végzettségtől függ. Néha szoktam nézni ezt a kategóriát a gyakorin, és ez alapján azt szűrtem le, hogy egy sima munkás is legalább 250-300 ezret keres havonta fizetés, diplomával meg 400.000-től indulnak a fizetések. Meg hogy pályakezdő diplomások átlagosan kb. nettó 300.000 ezret kezdenek, de pár éven belül általában nekik is eléri a fizetésük a 400-500 ezret minimum. Szerintetek ez tényleg így van, vagy mi a valóság?

2021. jan. 30. 21:54
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%

"Meg ugye azt tudom, hogy nettó 300 körül van az átlagfizetés"


Rosszul tudod, ilyen 395ezer Ft körüli br. átlagbérről beszéltek felmérések szerint ami 262ezer Ft nettó. De ez is túlzós, rohadt sokan keresnek ennél még kevesebben. Erről az oldalról ne vonj le következtetéseket, mert csomóan össze vissza kamuznak mindenről itt, csak hogy másokat bosszantsanak ezzel.

A valósághoz az áll közelebb, amit az ismerőseid mondanak.

2021. jan. 30. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
96%

A mediánt lenne érdemes megnézned.

Az itteni bemondott béreket meg felejtsd el.

Sok a troll, meg bemondanak mindenféle hülyeséget sokszor.

2021. jan. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudja megnézni a mediánt, mert azt Magyarországon nem közlik..
2021. jan. 30. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
100%
Valamivel 200 fölött saját lakással már szerencsésnek mondhatod magad.
2021. jan. 30. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
96%

Azért nagyok az ellentmondások ezen az oldalon, mert őszintén mi sem tudjuk megmondani (a KSH egy hivatalos, felszépített átlagszámot közöl csak), csakis környezetünk alapján tudjuk meghatározni. És emberi tulajdonságból adódóan egy ember általában magához hasonló emberekkel veszi körül magát, tehát ott nem lesz nagy eltérés. Többek között emiatt is van a sok lepontozás ezen az oldalon, ha egy posztoló az átlagtól jócskán eltérőbb adatot közöl akár felfele, akár lefele - a legtöbben úgy hiszik, hogyha a környezetükben lévő emberek így-úgy keresnek, akkor valszeg mindenki úgy keres.


Az ÉN környezetemben a BÉRMINIMUM körüli fizetések a mérvadóak (ez picivel magasabb, mint a minimálbér). Aki az én környezetemben 200ezer Forint fölött keres, az vagy diplomás sok éves tapasztalattal, vagy középvezető, vagy a belét is kidolgozza a gyárban három műszakban.


Annyit még érdemes hozzátennem, hogy elég sok felénk a "megoldjuk okosba" típusú fizetés, tehát nem teljesen vagy bejelentve, a fizetésed többletét zsebbe kapod adózatlanul, a társadalom biztosítást magadnak kell állnod.

2021. jan. 31. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
0%
Elmondom neked, hogy gépkezelőként egy vidéki gyárban keresek nettó 450 ezer környékén gépkezelőként szóval igen elmondható, hogy a magyar bérek azért elég magasak.
2021. jan. 31. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
97%

Látod kérdező, pont itt van egy ilyen ügyeletes troll.

Ez a zakkant minden kérdés alá beböfögi ezt a kamuját.

De akár még el is hihetnénk neki hogy ennyit keres, mert lehet ott dolgozik 100 éve kap mindenféle prémiumot stb... A dolog ott bukik meg, mikor még oda írja hogy "szóval igen elmondható, hogy a magyar bérek azért elég magasak.".


A saját egyébként nem létező fizetése alapján, mikor ez a kijelentése nyilván valóan nem igaz. Csak azért csinálja, mert nincs élete, szerintem dolgozni se dolgozik, csak itt élvezkedik, hogy az emberek foglalkoznak a hülyeségével.

2021. jan. 31. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
80%

Igen, nagyon nehéz erről hiteles adatokat mondani, mert saját környezetünkből kiindulni alapból szubjektív, a KSH méréseibe meg amennyire tudom nem számítanak bele a 10 fő alatti vállalkozásoknál dolgozók, akik lefelé húznák az átlagot. Egyszer olvastam egy OECD országokkal kapcsolatos cikkben, hogy a mediánbér leginkább az átlagbér nagyjából 70-75%-a körül szokott lenni.

Másrészt tényleg árnyalja a képet az is, hogy a szürke gazdaság aránya még jóval nagyobb, mint tőlünk nyugatabbra és rengetegen dolgoznak papíron kevesebbért, mint a valóságban. Nem tudom mikor növi ezt ki a hazai kkv-szektor(tisztelet a kivételnek), de a versenyképesség növelése és stabil, kiszámítható élet hosszútávon megkívánná ezt.

2021. jan. 31. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
93%

Hatalmas a szórás a bérek terén ma Magyarországon, legalábbis Ft-ban nézve.

Nem mindegy hol élsz, milyen végzettséged van, milyen cégnél dolgozol, van e gyereked, házas vagy e, pályakezdő stb.

A KSH átlagbér még akár reális is lehet, hiszen a garantáltan, a legális jövedelmeket figyelembe véve legrosszabbul keresők bérét nem tartalmazza az átlagbér.

Ahogy van egy egy jelentős szakadék BP és "vidék" között, sőt vidéken belül is van egy ugyanekkora szakadék megyeszékhely és egyéb települések között, sőt még a nem megyeszékhely városok és falvak között is óriási különbségek lehetnek.

Illetve azt sem közlik sehol, hogy amúgy ezek a bérek hány óra munkával teljesülnek.

Sok gyárban egy sima, átlag melós is szép fizetést érhet el, különböző pótlékokkal, túlórákkal, bónuszokkal, cafeteriával. Csak ehhez ő nem havi 168 órát hanem 250-et dolgozik. ROhadtul nem mindegy.

És persze adott munkahelyen belül is óriásiak az eltérések.

Én egy dunántúli, közepesnek mondható városban dologzom, egy kb. 600-700 főt foglalkoztató cégnél. A felső vezetőség itt durván túl van fizetve, a legsemmitérőbb pozíciókban is min. br. 1 milliós bérekről beszélünk. És eléggé nagy a vízfeja cégnél. Ráadásul ezeknek az embereknek céges laptop, telefon és autó is jár.

Ellenben egy átlagos dolgozó 1000-1200Ft-os br. órabért kap, szóval kb 130-160 ezer ft között keresnek. Köztes kategória meg nem nagyon van, a műszakvezetők kb. 1500Ft-os órabért kapnak, egyszer véletlenül láttam az egyik régi, azóta már nyugdíjas műszakvezető bérpapírján. A középvezetők meg jó ha 400 ezret megkeresnek bruttóban.

Szóval szerintem kijöhet a KSH átlagbér, csak tényleg semmi értelme. Aki havi 1 millát keres az kevestelni fogja, hiszen neki nincs kapcsolata általában oylanokkal akik 140 ezerért robotolnak, akik meg az utóbbi kategóriát képviselik, csak hüledeznek, hogy hogyan jön ki br 400 ezer körüli átlag, hiszen se ők se a közvetlen kollégáik lehet, hogy soha ennyi pénzt nem láttak még "egyben".

2021. jan. 31. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
21%
9: 160 órával + 8 óra túlórával + negyedéves bónusszal kapok e hónapban nettó 470 ezres fizut. Gyárban dolgozok, mint gépkezelő. Gondolhatod, hogy itt nem hiszik el, hogy Magyarországon egy gyári munkásnak ennyit kifizetnek pedig igen. Persze a legtöbb autógyár a legtöbb emberből még a sz@rt is kihajtja ezért a pénzért ebben igazad van. Szerencsés helyen dolgozok.
2021. febr. 1. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!