Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyit keres egy tanító...

Mennyit keres egy tanító 2020/21??

Figyelt kérdés
Nagyon érdekel az ELTE-N a tanító szak. Most vagyok végzős, de a barátom szerint majd 150 ezret fogok keresni nettó. Budapest vagy bárhol az országban mennyit kap kézhez egy általános iskolás tanító az első 5 évében?? Ha valaki tanító szakon van írjon privátba, lenne par kérdésem.

2021. jan. 30. 22:44
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
89%
Pontos adatod nem tudok mondani, de senki nem a pénzért megy tanítónak. Ezért van szarban az egész oktatás, ennek a levét meg csak a következő generációk isszák majd.
2021. jan. 31. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:
86%

Google: Pedagógus bértábla 2021

Az első sort nézd (gyakornok).


Maradjunk annyiban, hogy a barátodnak igaza van és nem fogod hülyére keresni magad.


Üdv: egy volt tanár

2021. jan. 31. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 anonim ***** válasza:
64%
Ne menj tanítónak, nem éri meg.
2021. jan. 31. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 anonim ***** válasza:
66%

Első 2 év gyakornoki fizetés: nettó 140.000 + 14.000 pótlék (0 adókedvezménnyel)

Pedagógus 1 kategória : azaz 3 év után: nettó 160.000 + 16.000 pótlék

2021. jan. 31. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 anonim válasza:
87%

Az a lelki terror amit némelyik tanító át él nem aranyos a fizetéssel.

Nem éri meg szerintem.

2021. jan. 31. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 anonim válasza:
57%
arányos*
2021. jan. 31. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 anonim ***** válasza:
83%

Az aktuális bérminimum + 10%-nyi pótlék.

Ebből számolod ki a nettódat.

Mondjuk ki tudja, mennyi lesz ez 4-5 év múlva... mondjuk én pont ennyi ideje vagyok a pályán és reménykedem, hogy egyszer majd rendeződni fognak a bérek :D elég naiv vagyok lol

2021. jan. 31. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 anonim ***** válasza:
33%

Fél évet jártam egy fiatal ovónővel. Egyrészt napi szinten hazahozta az ideget pluszban még folyamatosan ment a rinya is, hogy 140 ezerből albérletben nem tud megélni. Amit alá is írok, hogy így van de ezeket figyelembe véve úgy döntöttem, hogy nincs erre szükségem.

Nem is egészséges dolog, hogy én keresek 300-at, ő meg 140-et. Így nem lehet jövőt tervezni. Pluszban erre még a spóroláshoz is buta volt. Például napi szinten járt kávéházba kávézni a szomszéd utcába plusz cigi.

Mostani párom nyugis irodában dolgozik nettó 220-ért. Ha hazajön akkor sincs semmi idegesség, vita stb. Abból már tudunk közös jövőt is tervezni.

2021. jan. 31. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 anonim ***** válasza:
72%

Utolsó elég gáz, szerintem nem szégyen, ha a férfi többet keresni, mint a nő, sőt! Egy pedagógus pálya egy családanyának pont elég kényelmes a sok szünet miatt marad ideje a saját családjára is. Szerintem pont akkor érdemes ezt a pályát választani, ha szereti az illető a gyerekeket, és van aki eltartja, mert egyébként éhen hal.

Persze legtöbbször, amikor egy fiatal pályaválasztás előtt áll, még nem lehet tudni, hogy a leendő férje mennyit fog keresni, na meg nem is szép dolog így párt keresni. Egyedül nem lehet belőle megélni, az tuti. De amilyen viszonylag normális pedagógust láttam, ott mindenhol ott volt a háttérben a gazdag férj, különben vagy elhagyja a pályát a tanár, vagy valóban idegbeteg lesz, mert a létbizonytalanság nem tesz jót senkinek sem. Na meg nem lenne baj, ha lennének férfitanárok is, de ilyen fizetések mellett? Abból nem tart el egy családot.

2021. jan. 31. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 anonim ***** válasza:
30%
8as, én meg veled nem tudnék jövőt tervezni, mert milyen már, hogy én kétszer annyit keresek, te meg szarrágóskodsz egy kávén.
2021. jan. 31. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!