Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Angliába ti így mennétek...

Angliába ti így mennétek dolgozni nyári alkalmi munkára? Azokat kérdezem, akiknél szóba jöhet az ilyen fajta munka egyáltalán

Figyelt kérdés

Tehát nyilván ha van egy állandó fix munkahelyed, amit nem hagynál/hagyhatnál ott 2 hónapra, akkor nem neked szól a kérdés. Szóval mezőgazdasági alkalmi munkában kell dolgozni heti 6 napon 12 órát. Nem a földeken, hanem egy gabonatelepen, ahol a magtározók vannak. 9 font az órabér, ebből nincs SZJA mert ott sávos az adó és évi 10 ezer font jövedelem alatt nem kell adózni. Csak eü-járulékot vonnak, ami kb 5%. Szállásra heti 30 fontot vonnak le, ott kell lakni a telepen ideiglenesen odavitt lakókocsiban. Az étel nagyjából ugyanannyiba kerül mint itthon, nagyon másra nagyon nincs idő/kedv költeni. 2 hónap alatt így meg lehet keresni 5000 fontot, átszámítva kb 1,8-2 millió forintot, amiből a költség (utazás, kaja, lakhatás) kijön 300 ezer forintból, a többit tisztán hazahozhatod. Légyszi ne írjátok hogy kamu, az ilyen benyögések nem érdekelnek, unokatesóm dolgozott ott tavaly és mutatta a tavalyi bérpapírját, ő segítene most ha érdekel engem a dolog. A Brexit nem kavar be, mert idénymunkásokat ezután is várnak, akik 3 hónapnál rövidebb időre mennének az országba.


Nagyon vacillálok rajta mégis, mert ilyen keményen még sosem dolgoztam, mint amit itt kell heti 6x12 órát a nyári aratás miatt. Valaki dolgozott már ilyen sokat? Akár csak alkalmi munkán. Még egyetemista vagyok, így mennék ki amolyan nyári munkára és ez arra nem lenne rossz.

25/F


2021. jan. 31. 21:25
 1/1 anonim ***** válasza:
Diákként 22 évesen 1 hónapot dolgoztam Olaszországban egy étteremben felszolgálóként heti 7 napot, napi 9-10 órát. Strapás volt, de 1 hónap nem volt olyan vészes. Következő évben egy tengerparti üzletben árultam fürdőruhát és sportszereket 2 hónapig heti 7 nap, napi 10-11 óra. Ez nem volt annyira kemény fizikai munka, de lány vagyok, és azért rengeteget kellett futkosni az üzletben, mert turisztikai központ volt, vásárlók tömegei özönlöttek. Az volt a nehéz, hogy nem volt egy szabadnap sem, soha nem aludtuk, pihentük ki magunkat.
2021. febr. 1. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!