Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek megérné?

Szerintetek megérné?

Figyelt kérdés

Nagyon gondolkozok azon ,hogy megveszem olcsóbban a dolgokat és eladom drágábban.Például Sheinről megveszem eladom az ebayen.Persze tudom posta költség stb. Talán a dropshippinghoz hasonlítana legjobban.


Ha valaki csinál/csinált hasonlót megosztaná róla a véleményet.


Előre is köszönöm.



2021. febr. 1. 10:55
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem csak a postaköltség lesz a gondod. Vám, áfa, adók, stb.
2021. febr. 1. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
nem
2021. febr. 1. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%

Akkor ahhoz az árhoz, amiért látsz valamit, gyorsan számolj még hozzá 27 % ÁFÁ-t (termék ára+postaköltségre), 3500 ft körüli vámkezelést és a vállalkozói adót, amit ki kell fizetned, ugyanis ha "feketén" árulsz, akkor sokkal többe fog kerülni, ha belefutsz egy NAV-os próbavásárlóba és nyugta-számlaadás elmulasztása, adócsalás, stb-t húznak Rád.


Még valami: idén januártól minden eladást fel kell vinni online számlára a NAV felé - gondolod, nem fogják észrevenni, hogy adsz-veszel számlázás nélkül? Szerintem 2 mp. alatt fognak megbukni a feketén adok-veszek emberek.

2021. febr. 1. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Ez számomra nem válalkozás lenne hanem inkább olyan személyi eladás,hobbi.Apám is ezt csinálja csak ő kormányokat újjít fel és add el.

(és jól keres vele)

2021. febr. 1. 11:14
 5/8 anonim ***** válasza:
77%
Akkor apád is adócsalód :) Ez nem így működik, hogy csak hobbinak hívom és akkor nem kell adózni a jövedelmemből.
2021. febr. 1. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
77%

Olvasd el a 3-as válaszom második felét is, és értelmezd:

amennyiben valamit azzal a céllal veszel, hogy haszonszerzéssel továbbadd, az üzletszerű kereskedelem és adózni kell utána.

Nincs olyan, hogy magánszemélyként megveszem és haszonnal továbbadom, de nem adózok utána. "személyi eladás, hobbi"

Értem én, amit mondasz, csak a NAV-ot ez baromira nem fogja érdekelni.

Idén jan. 1-től csak annyi dolga lesz a NAV-nak, hogy ha valaki elad valamit a neten és az után nincs leszámlázva a dolog a NAV felé (nem a használt cikkek 600 ezer ft-ig való eladására gondolok) akkor szépen elkezdik visszafejteni a dolgot.

2021. febr. 1. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Apám nem adócsaló ő normálisan csinálja leszámlázza stb.

Szerintem beszélek vele és elintézzük.

Köszönöm a válaszokat,azt hiszem jobban meg kellesz gondolnom a dolgokat.

2021. febr. 1. 11:44
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Azt írtad, hogy apám is ezt csinálja...szó sem volt számlázásról. Ha számlázik, akkor semmi probléma nincsen. Neked is ez lett tanácsolva ugye.
2021. febr. 1. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!