Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen fizetésből lehet ma...

Milyen fizetésből lehet ma jól megélni?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy ez nagyon tág kérdés, de mondjuk egy pesti, nem belvárosi albérlettel, egy fő mennyiből jön ki havi szinten, úgy, hogy még félre is tudjon tenni egy picit (10.000-20.000ft)

2021. febr. 1. 22:17
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
39%
Most lehet hogy le leszek pontozva de nézzétek. Az ember egyszer él ha keres 200-300 ezret abból gyujtson is még neg éljen is lehetetlen. Persze nem lehet mindenki gazdag de miaz hogy mondjuk a milliárdosok felépitenek naguknak 6000nm kastélyt es egyedul laknak benne. Tehát minden ember érdemelne tágas kertet meg luxust aki dolgozik. Az már más kérdés hogy akkor a Föld bolygó se élné túl. Én megis azt nondom hogy havi 1 millio forintbol mar lehet gyujteni es elni is mellette.
2021. febr. 1. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:
Ebben igazad van, csak nagyon keves fiatal eri el ezt a szintet..
2021. febr. 1. 22:36
 3/35 A kérdező kommentje:
Fiatal alatt ertsd pl palyakezdok
2021. febr. 1. 22:36
 4/35 anonim ***** válasza:
89%
Tudom én se keresek annyit. De havi 200-bol meg Pesten vegetal az ember es sajnos meg mindig ez az atlagfizetes.
2021. febr. 1. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
44%

havi 1milliót keresek, de ez bruttó, nettó csak 665ezer

lejön a lakáshitel, babaváró, hopp már csak 500 maradt


rezsi durván 50, tankolás 20, kaja 150, nyugdíjpénztár 50, és már csak 200 maradt, és itt még semmi váratlan nem jött közbe


ezeket a 200akat kell félretenni nyaralásra, autójavításra stb, még ezzel a fizuval sem lehet annyira hátradőlni

2021. febr. 1. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
84%
250 nettó. Szobát bérelve 200ból is ki lehet hozni.
2021. febr. 1. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2021. febr. 1. 23:51
 8/35 anonim ***** válasza:
85%

Havi nettó 500 ezer alatt egyedül nagyon nagyon nehezen. Ha albérletet fizetsz, vagy lakáshitelt veszel fel akkor főleg.

Mi bp-hez közeli kisvárosban élünk, ha nagyon meghúzzuk, kijövünk ketten a férjemmel + egy kiskutya, havi 180 ezerből. Most a covid korlátozások miatt csökkentek a bevételeink és lényegében így vegetálunk. Én 20 ezren vagyok állásidővel és legalább biztos tb-m van., A férjemnél -85 ezer a fizujából.:( Elég nagy érvágás.

Egyébként a férjem netto 255 ezret keresett a normál munkájában teljes fizetésen, én minimálbéres voltam, havi 100 ezret félre tudtunk tenni simán, költeni szórakozásra 20-20 ezer fért bele fejenként.

Most mindkettőnk munkahelyét érintik a korlátozások ahogy tavasszal is. Épphogy megélünk szűkítve a bevásárlásokat, csak ami nagyon kell. Szórakozasra gyakorlatilag semmi pénz nem marad.

Emellett nagy könnyebbség, hogy se albérleti díj, se lakáshitelünk nincs. Egy családi ikerház egyik felében élünk. Persze teljesen elszeparáltan, külön bejárattal stb. Nem mertünk bevállalni hitelt míg nincs elég megtakarításunk, de jobb is így, már nem is akarunk. Nekünk nagy szerencsénk volt lakhatás terén anyagi szempontból a családom segítségével.

Ha pl örökölsz egy lakást, vagy a családod tud így támogatni, máris jobb helyzetben vagy megélhetés tekintetében. De még akkor is, ha van párod és együtt éltek/ összeköltöznétek.

Egyedül nagyon nehezen lehet megélni főleg albérletben, ami 120-150 ezernél kezd kb, és akkor még nem ettél, nem éltél, nem fizettêl számlákat sem.

2021. febr. 2. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:
Sajnalom, hogy ilyen helyzetbe kerultetek a virus miatt:( Kitartast, es koszonom a valaszodat!
2021. febr. 2. 00:40
 10/35 anonim ***** válasza:
95%
Egyszer ennek is vége lesz és visszatér a jobb élet:) addig meg ki kell tartani. Köszönöm szépen!
2021. febr. 2. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!