Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van itt aki Norvégiában...

Van itt aki Norvégiában dolgozik? Ha igen, milyen alapfeltételekkel érdemes kimenni dolgozni? Mik a lehetőségek?

Figyelt kérdés

2021. febr. 4. 22:14
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia, én csak látogatóban voltam kint, de hosszabb terveim között szerepel időszakosan.


Angol nyelv ismeret, min középfok, plusz szaknyelvi( de inkább felsőfok ajanlott)


Norvég nyelvismeret. Alap, közép vagy felsőfok ha kell a munkavégzéshez. Mindenki beszél angolul, de jobb munkákat akkor kapsz ha beszéled az adott ország nyelvét is.


Fontos: Legyen szakmád, és vagy diplomád, tapasztalatod az adott területen, amiben elhelyezkednél. A bizonyítványokat fordíttasd le.


Ezekből jó ha több van. Szakma + Diploma kombó, vagy több szakma. Pl. Hegesztő+CNC-s, Ápoló+Sterilizációs asszisztens,(ide nagyon kell a Norvég nyelv) Ács+kőműves, de nem baj ha nem azonos szakmacsoporton belül, csak ha az egyik nem jön be, akkor még mindig tudsz menni máshova, dolgozni. Már itthonról kezdj munkát keresni, jelentkezni állásokra. Próbálj meg önkéntes melót találni, gyakorolni tudod a nyelvet.


Min. 1.5-2.5 millió alaptőke az induláshoz,(ha nincs melód) mert rohadt drága ország. Garzon 5-600 ezer+ depozit. Szoba is 250 ha egyedül vagy. A közlekedés rohadt drága.


Így elsőre ennyi :D Szerinetm ez az alapfeltétele annak hogy kijussál és ami fontosabb, hogy kint is tudjál maradni.

Remélem tudtam segíteni.


Lykke til og Hadet bra!

2021. febr. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Huu hát akkor vannak árak 😀👌köszi az infót
2021. febr. 6. 15:46
 3/8 anonim ***** válasza:
Esetleg informatikai munkáról tud valaki mesélni? Angol nyelv + multis tapasztalat elég? :D Vagy kell egy alap norvég ahhoz is?
2021. febr. 6. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia! 1es vagyok. A végcél nálam is infós állás. Ha megnézel egy infós allashidetést, és angolul van, akkor elvileg elég. Pláne ha tényleg jó vagy angolból. Doksik olvasgatása, kommentelés, speckók írása, még nem elég. De a hirdetesek 70%-a Norvég. Nem lehetetlen. A legjobb ha már egy ideje kint tartózkodás és úgy jelentkezel. Van akármilyen melód, ajanlóleveled. Esetleg ott egy kieg tanfolyam. Amit ott szereztél Certik, stb. Dedikált ember kell. Hosszútávon biztos hogy kell a Norvég. Mit csinálsz ITn belül?
2021. febr. 6. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Koszi a választ. IT Networking
2021. febr. 6. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

en ugy tudom rohadt alacsony ott a munkanelkuliseg, ez velemenyem szerint aggaszto, mert ergo bevannak toltve az allasok. En kamionozok, gondoltam ra hogy kimegyek norvegba de nem sok kamionos allast lattam es nagyon elszorva, furcsa mert azt hittem a nagyvarosokban tulkinalat van, itt europaban akar masnap is eltudnek menni dolgozni de ott eros ketejeim lennenek :D


A masik meg ez, hogy ilyen draga minden, iszonyat alaptoke kell, es nem viheted a sajat kocsidat, mert 10.000+ euro ott forgalomba helyezni, szoval ha kocsit akarsz akkor venned kell ott ujat (es a regi hasznaltakra iszonyat ado van)

2021. febr. 7. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

5-ös "IT Networking" Értem! De mit csinálsz azon belül? Azért elég széles a spektrum...


6-os


"rohadt alacsony ott a munkanelkuliseg" Így van és a "jó" helyekre nagyon nehéz bekerülni. Bevándorlóként meg pláne... Én ezért írtam, hogy minél több szakmád van annál jobb. Persze ez itthon is így van.


A forgalomba helyezés tényleg brutál. Jobban megéri ott kocsit venni.

2021. febr. 8. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Facebookon Magyar-Norvég fórum, sokan segitenek😌
2021. ápr. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!