Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek melyik a legbüfébb...

Szerintetek melyik a legbüfébb büfészak?

Figyelt kérdés
Azaz szerintetek melyik az a szak, aminek elvégzése a legkisebb munkaerőpiaci értékű?

2021. febr. 4. 23:57
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
85%
Néprajz, könyvtár, esztétika, filozófia.
2021. febr. 5. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim válasza:
45%
Szociológia?
2021. febr. 5. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
12%
Jog
2021. febr. 5. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
15%
Közgazdász-gazdálkodási. Szart sem ér.
2021. febr. 5. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
66%
1-essel egyetértek, amivel kiegészíteném az a szabad bölcsészet, anglisztika, geológia, történelem, magyar szakok.
2021. febr. 5. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
50%
@5 Na, te sem jártál ezeknek a környékén, az esztétika meg a filozófia a szabad bölcsészet szakirányai például. Én végeztem esztétikát meg anglisztikát is, bőven a felső 5%-ban van a jövedelmem és az anglisztika diplomám nélkül nem tudtam volna elindulni a pályán. A filozófiát végzett ismerőseim között van újságíró vagy épp politikai elemző, esztéták között külföldön is sikeres fotóművész, magyarosok között egyetemi oktató, esszéista és író. Attól, hogy nem az van az álláshirdetésekben, hogy "fenomenológia területén 5 év tapasztalattal rendelkező filozófust vagy esztétát keresünk azonnal kezdéssel" még egyáltalán nem rosszak az elhelyezkedési lehetőségek amúgy, mert nyelveket jól beszélő, írni-olvasni valóban egyetemi szinten tudó emberek kerülnek ki, nyelvszakokról meg olyanok, akik nem egy társalgási szintet gondolnak nyelvtudásnak, hanem például el tudnak menni dolgozni fordítónak egy EU-s szervhez.
2021. febr. 5. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:

#6


Tehát egyik sem a szakterületén helyezkedett el.

2021. febr. 5. 06:58
 8/28 anonim ***** válasza:
95%

6: bölcsebb lett volna csendben maradni és nem arról az 5%-ról beszélni, aki ilyen-olyan okból, csak lazán a diplomájához kapcsolódva tudott elhelyezkedni (újságíró, politikai elemző, fotós ugyebár teljesen más szakmák).

A fennmaradó 95%-ot pedig keresd az SSC-s ranglétra alján, vagy rosszabb esetben a mekiben.


Ajánlom megtekintésre a DPR-t a felvi.hu-n, 1. és 5. komment teljesen valid az ott található adatok alapján.

2021. febr. 5. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
83%

#2 Szerintem fingod nincs róla mi a szociológia... azért nem kell kommentelni, csak hogy írj valamit 😅


Én szociológiát végeztem és diplomaosztó után 2 hónappal már találtam is munkát a saját szakmámban.


Én is ezeket mondanám büfé szaknak, filozófia, kulturális antropológia, szabad bölcsészet, stb.

2021. febr. 5. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
88%

A TF-es szakok nagyrésze szintén az, attól függetlenül hogy ezek a lányok legalább sportosak:

Rekreáció, humánkineziológia, sportszervező...

2021. febr. 5. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!