Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hány év munkatapasztalat...

Hány év munkatapasztalat számít elfogadhatónak?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, hogy hány év munkatapasztalat az, amire azt mondhatjuk, hogy jó?

Próbálok egy konkrét helyzeten keresztül kérdezni. Ha mondjuk egy ideig egy cégnél dolgozok, aztán valamilyen oknál fogva más munkát keresek vagy bármilyen okból otthagyom a céges munkát és ideiglenesen mondjuk tanár vagy tolmács vagyok, akkor ha ezt abbahagyom és vissza szeretnék térni a céges munkához, mert rájöttem, hogy mégis az való nekem vagy egyszerűen csak jobban tetszik az a munka, akkor hány év tapasztalatomnak kell legyen a céges munkában ahhoz, hogy a visszatérés alkalmával ne az jöjjön le, hogy alig volt tapasztalatom és ezért nem kellek vagy komolytalannak tűnök? Példa: ha eredetileg mondjuk 3-4 évig a British Telecom-nál dolgoztam, de aztán otthagytam a munkát, mert tolmácsolni-fordítani kezdtem és egy ideig csak abban dolgoztam, majd rájöttem, hogy inkább dolgoznék cégnél vagy fordítanék+céges munka egyszerre, akkor ha jelentkezek a National Instruments-hez, akkor az mennyire megfelelő, hogy 3-4 év tapasztalattal rendelkezem céges munka terén (attól függetlenül, hogy az BT)?


Ez egy konkrét példa volt, hogy érthetőbb legyen. Azért érdekel ez engem, mert nem vagyok benne biztos, hogy a legelső munkahelyem és munkaköröm lesz az, amiből végül nyugdíjba szeretnék menni, és ha lehetne, akkor egy idő után szívesen próbálkoznék mással is, aztán meglátom, hogy mi az, ami valóban tetszene hosszútávon és nekem való lenne.

Mivel még huzamosabb ideig sehol nem dolgoztam, csak szakmai gyakorlatot teljesítettem, illetve egy darabig különórát adtam, ezért ezzel nem vagyok képben. A példában említett cégek egyikénél sem voltam még, csak el akartam magyarázni, hogy mire vagyok kíváncsi.



2021. febr. 10. 14:52
 1/2 anonim ***** válasza:

3-5 év a minimum.


De sok függ a kihagyástó is. Ha 10 év után akarsz visszatérni, akkor már mindegy, hogy mennyi tapasztalatod volt régen

2021. febr. 10. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ahogy az #1-es írja, az úgy reális.
2021. febr. 10. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!