Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kiválasztanátok egy olyan...

Kiválasztanátok egy olyan jelöltet egy állás pályázaton, aki már volt korábban munkavállaló a cégnél?

Figyelt kérdés
7 évig dolgoztam egy cégnél. 5 éve jöttem el az alacsony bér miatt. Illetve fiatal voltam és mást is ki akartam próbálni. Most vissza pályázók egy betöltetlen pozira, ugyanabba a csoportba, ahol korábban dolgoztam. Még egy pályázó van rajtam kívül, akit nem ismerek. Az állásnál viszont előny lehet a gyors betanulás. Mit gondoltok előnyben vagyok vagy inkább hátrány. Telefonon beszéltem a volt főnökömmel, aki kérdezte hosszú távra tervezek e, illetve említette, hogy vannak komoly pályázók.

2021. febr. 10. 14:53
 1/6 anonim ***** válasza:
79%

Simán! Sőt, sok esetben előnyt is jelent.


Persze, mindig a helyzettől is függ. Pl dolgoztam olyan cégnél, ahol 1 éven belül nem szívesen vettek vissza valakit, mert azt gondolták, hogy csak B tervnek tartja a céget, de hosszabb távon ott is gyakori volt a visszatérő.


Találkoztam olyan kollégávla is, aki 3x is távozott már, aztán mindig visszakerült. Nincs ezzel semmi gond.


Az persze más helyzet, ha a távozásnál rárúgtad mindenkire az ajtót, de ha normálisan mentél el, egy másik/jobb karrier miatt, és 5 év után visszatérsz, azzal ritkán van gond.

2021. febr. 10. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha normál viszonyban váltam el akkor nem gáz jelentkezni, de pont ugyanabba a csapatba hát... akkor sem tenném szerintem.
2021. febr. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

2: miért nem? Nekem volt kiváló kollégám, aki elment másik céghez, más szerepkörbe, annyira nem tetszett neki, 2 év után megkérdezte, hogy visszajöhet e, mert ezt jobban szerette.


Miért ne vettem volna vissza?

2021. febr. 10. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Azóta kicseréődött a dolgozók egy része.
2021. febr. 10. 16:21
 5/6 A kérdező kommentje:
Lehet ez előny esetleg, hogy én már elég sok évet dolgoztam ott és tudom mire számítható, ismerem a rendszert?
2021. febr. 10. 16:25
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem lehet nagy előny is, ne aggódj.
2021. febr. 11. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!