Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mióta lett ciki a fiatalok...

Mióta lett ciki a fiatalok körében minimálbérért elmenni dolgozni pályakezdőként?

Figyelt kérdés

Egyre jobban azt látni, hogy a fiatal pályakezdők már több százezres bért akarnak egyből semmilyen tapasztalat , szaktudás vagy bármi nélkül.

És ha minimálbért vagy kicsivel többet felkínál az ember nekik akkor szinte kiröhögik , pedig semmi tudásuk nincs tehát mire várják el a magas bért?

Nyílván ha tapasztalatod meg tudást szereznek majd többet kapnak, de mikortól indult el ez a folyamat? A média meg az internet hatása? 10 éve még nem volt ez ennyire tapasztalható..


Nyilván nem a mérnök meg hasonló diplomásokról beszélek! Illetve nem Budapest meg Győr ahol muszáj többet adni bármiért a lakhatás miatt hanem faluhely!


2021. febr. 13. 07:53
1 2 3 4 5 6 7
 51/62 anonim ***** válasza:
100%
Most már nem fog válaszolni, jövőhét szombat reggel folyt. köv
2021. febr. 14. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/62 anonim ***** válasza:
Tudod öregem ezek a fiatalok nem azért koptatják a padokat évekig nyelveket tanulva, diákhitelből vagy éppenséggel a szüleik sok százezer forintot kiadva évekig a gyerekre h egy csóró vállalkozónak a cégébe dolgozzon minimálbérért. Ezek a fiatalok már mondhatni túlképzettek 2 3 nyelven beszélő emberkék, sokkal innovatívabb generáció mint 10 20 30 évvel ezelőtti. Ezek a fiatalok fogják mozgatni éveken belül a gazdaságot. Az h egy csóró magyar vállalkozó ennyit képes fizetni egy képzett fiatalért az az ő szégyene. A fiatal talán kevesebbet zabál mint az idősebb? Ugyanúgy kiadásai vannak ha nem több. Az meg hogy néhány fiatal diplomas szülőkkel él annak semmi köze semmihez. A fiatalnak a tudását épp úgy illik megfizetni mint az idősebbét. Nem azert vegzik el az egyetemeket hogy utana mekis fizetessel szúrják ki a szemüket. Nem csak a tapasztalatot hanem a tudást is illik megfizetni. Arról nem is beszélve h a többi korosztállyal szemben is versenyelőnyben vannak minden szempontból. Mert ha a csóró nem fizet, megy egy multihoz ami fizet a fiatalt is megbecsüli sőt! Sok multihoz mar 45 év felett nem kellenek sajnos.Javaslom az ilyen piti magyar vallalkozok huzzak le a pi..ba a rolót vagy alkalmazzanak csökkent munkaképessegu munkaerot aki utan tamogatast kapnak vagy nyugdíjast.
2021. febr. 15. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/62 anonim ***** válasza:
Balazskanak ujabban cege van?🥺🙄🙄ne etessük a trollt. Bali vegyel fel palyakezdo roman vagy ukran vendegmunkast az 1 kilo husert cserebe is kitakarítja a ganét a disznóid alól es a kőbányaival is beéri. 😃sztem mindenki a saját szemétdombja körűl kapirgáljon. Ne akarjon iskolazott fiatalt a fostanyára mert azt nem fogja tudni megfizetni. Ahova elég a józan paraszti erő akkor elég feladni a hirdetést a szomszéd faluba😉
2021. febr. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/62 A kérdező kommentje:
Érdekes, én mikor fiatal voltam akkor eltudtam menni dolgozni kezdőbérért is! Most meg már azt hiszik, hogy egyből annyit keresnek majd mint én aki mögött rengeteg munka áll!
2021. febr. 20. 09:14
 55/62 anonim ***** válasza:

Egy zsákfaluban egy házat, amit töredékéért tudsz majd eladni, vagy a döglődő vállalkozást, ahonnan menekülnek az embereket? Ez aztán a teljesítmény.

Körülbelül 23 évesen tartottam ezen a szinten

2021. febr. 20. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/62 A kérdező kommentje:

Miért akarnám eladni az új házat? Én itt élek és itt is fogok élni!


Kétlem, hogy 23 évesen tartottál ilyen szinten ha csak nem tolt alád anyuci meg apuci 100 millió forintot!

2021. febr. 20. 09:29
 57/62 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem tolt alám senki semmit, én egymagam értem el, amit, nem úgy, hogy a munkásaim pénzét nyúlom le, mint te ;) ilyen egy hozzá nem értő vállalkozó, mint amilyen te vagy
2021. febr. 20. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/62 anonim ***** válasza:
100%
Mert amikor ki akarod venni az albit vagy el akarsz menni boltba vagy ki akarod fizetni a rezsit, akkor sem pályakezdő összegeket kérnek. Ja, és senki sem rabszolga, hogy a szakképesítésén gazdagodjon valaki nagyjából ingyen.
2021. febr. 20. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/62 anonim ***** válasza:
A fiatal pályakezdők nem hülyék, hogy elmenjenek hozzád minimálbérért dolgozni. Te viszont szentül hiszed hogy ők hülyék. Na akkor ki is a hülye? Ha tanultál volna, nem kéne azon izgulni hogy lesznek-e újabb balekok akik hagyják kifosztani magukat, hanem meg tudnál élni a tudásodból. A tanult fiatalok meg nemhogy a minimálbér kétszereséért, inkább a háromszorosáért mennek el dolgozni az első munkahelyükre.
2021. febr. 20. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/62 anonim ***** válasza:
100%
Még jó, hogy nem mérnökökről beszélsz, mert ha a mérnökök mennének minimálbérért dolgozni, az azt jelentené, hogy a hozzád hasonló tanulatlan idióták táblával a nyakukban lófrálhatnának az utcán, amin az áll, hogy "BÁRMILYEN MUNKÁT ELVÁLLALOK!"-ugye voltak ilyen idők a történelem folyamán.
2021. febr. 20. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!