Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A Big4 külföldön is olyan...

A Big4 külföldön is olyan sokat dolgoztatja az embert mint Budapesten?

Figyelt kérdés

Nem dolgozok náluk. Külföldön végzem a mesterképzést. Utána itt szeretnék náluk elhelyezkedni. Pl KPMG-nél.


Hallottam a Corvinus-on végzett korábbi évfolyamtársaktól, hogy a munkaidő nem épp délután 5-kor ér véget.


Szerintetek ez azóta is így van náluk ha visszamennék Pestre?

És külföldön is így lehet?

Vagy csak az olcsó keleti munkaerővel teszik ezt meg? Pl Németországban jobban odafigyelnek a work-life-balance-ra?



2021. febr. 14. 14:32
 1/9 anonim ***** válasza:
77%
Én azt hallottam, hogy ez általánosságban jellemző rájuk.
2021. febr. 14. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%
Sajnos még nem dolgoztam BIG4nál, de ilyen témájú angol meme oldalak szerint általános jelenség.
2021. febr. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
57%
Ez mindenhol így van, ezért van nagy rotáció.
2021. febr. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Amerikában 60-70 óras munkahét jónak számít a pénzügyi szférában.

Modern rabszolgatartás.

2021. febr. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően külföldön kicsit más a szellemi munkahelyek megítélése. Saját tapasztalatból tudom, hogy pénzügyi területen Ausztriában sokkal többet kell küzdeni, hogy kapj egy jó állást. Külföldön van presztízse, ha Big4-nál dolgozol, nagy a verseny a munkaerőpiacon, nehéz bekerülni, itthon ez kicsit másképp van. Ezeket csak azért írtam le, hogy legyen egy kontextusa a válaszomnak.


Külföldön ugyanannyit, ha nem többet dolgoznak egy Big4-nál. Mivel nehéz bekerülni, az emeberek picit jobban meg is becsülik, hogy a négy nagy közül az egyikben dolgozhatnak, így talán jobban viselik a 70-80 órás munkaheteket. Emellett jobban is tartják őket, elég menő szállodák, napi kajáltatás a szezonban, néha ajándékok, stb.. Itthon azért ezek jóval szerényebb módon történnek, nem hiába, kelet-európai ország vagyunk.


Én megpróbálnék külföldön bekerülni egy Big4-hoz, ha egy év után nem tetszik a rabszolgamunka, csak simán eljössz, és jól is fog mutatni a CV-dben.

2021. febr. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Sajnos nekem 80 órám nincs egy héten.


A valódi élet fontosabb. Dolgoztam eddig is minden héten szombat-vasárnap az elmúlt két évben.

Elég volt.

2021. febr. 19. 14:00
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen megértem, én másfél év után hagytam ott őket. Külföldön már egyre jobban kezd elterjedni a 4 napos munkavégézés, nemhogy heti 80 óra munka. :D Az embernek rámegy mind a fizikai, mind a mentális egészsége. :/
2021. febr. 19. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Akkor egyetértünk. :)
2021. febr. 19. 14:35
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Függ attól, hogy BIG4-on belül mivel foglalkozol, példa kedvéért menedzsment tanácsadással vagy könyvvizsgálattal. De általánosságban elmondható, hogy ezekben a vállalatokban igen, bizony kihajtják az embert, ez iparági tulajdonság. Országonként vannak különbségek, de kérdésedre reflektálva nem jelentősek.
2021. márc. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!