Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Fizetésemelés, mire fel?

Fizetésemelés, mire fel?

Figyelt kérdés

Mit érdemes mondani, mit találtatok jó taktikának, amire nem csikorgatták annyira a fogukat a főnökök? Hány év tapasztalat után nem bunkóság, milyen új feladatokat érdemes vállalni? Mekkora emelést lehet kérni?


mérnök, multi



2021. febr. 16. 20:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

1-2 évente már csak az infláció miatt is illene szerintem.


Ami mindig jó taktika multinál, ha pozíciót, csapatot, departmentet váltasz, és leültök megbeszélni a dolgokat.

2021. febr. 16. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem semmi értelme. Ha maguktól nem adnak, én megyek.
2021. febr. 16. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
89%
Szia főni, egy másik cégtől van ajánlatom x-ért, x+y-ért maradok, holnapi visszajelzést ígértem a másik cégnek.
2021. febr. 16. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Katoonene ***** válasza:
93%

Egy-két nyitott pozícióra elmennék interjúra. Ha több! helyen is biztosítanak arról, hogy megkapom a tudásomért a bért, amit szeretnék, illetve van hagyománya-rendszere az emelésnek, akkor ennek tudatában leülnék beszélni a főnökökkel. Nem tudom, mi a területed, de turisztika-vendéglátás kivételével a legutolsó munkástól a vezérkarig mindenhol mennek fel a bérek.


Ha nem hívnak be sehova, vagy csak rosszabbat ígérnek, akkor nem mondanék semmit.


Nálunk egységesen, évente egyszer van emelés, tipikusan a gazdaság, forgalom alapján 5-15 % várható egy évben.

2021. febr. 16. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
mond meg hogy, ha nem emelnek mész máshova
2021. febr. 17. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Szokott lenni éves fizetésemelés, valamivel a hivatalos infláció felett. De sokkal inkább 5%, mint 15%, aztán ha nem úgy vannak a számok, akkor a magasabb fizetésekre egy kerek 0-t adnak.
2021. febr. 17. 09:50
 7/11 anonim ***** válasza:
24%
Sose kértem még, minden évben kaptam.
2021. febr. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálatok nem szokott lenni éves teljesítményértékelés? Ilyenkor érdemes elmondani, hogy magasabb fizetést szeretnél, és megkérdezed a főnöködet, hogy mi hiányzik hozzá, miben kéne fejlődnöd. De multiknál sajnos igaz, hogy a legnagyobb fizetésemelés a váltás. Minden cégnél azok keresnek a legrosszabbul a saját értékükhöz képest, akik a legrégebb óta ott vannak.
2021. febr. 20. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Ami sose árt: évente egy-két állásinterjúra el lehet menni ( szabit kiveszel és odamész ahova akarsz ) , így jobban fel tudod mérni, hogy mi az az összeg amennyit jelenleg érsz. Ha valahol jobb ajánlatot kapsz az alapján tudsz alkudni. Vagy megadják vagy mehetsz az új helyre ( 2 kimenetelű a dolog ). Azonban markáns emelést mindig csak váltással lehet elérni.
2021. febr. 23. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Többnyire leírták előttem. Multiknál általában az a rendszer, hogy évente nő kb. infláció+x%-kal a bér, ahol x általában 0-2 a teljesítményed függvényében. 10% vagy afelett ritka, ahhoz már előléptetés kell magasabb poziba, vagy olyan főnök, aki nagyon tud érted küzdeni a HR-rel (és ennek megfelelő teljesítmény). Előléptetéskor 10-15% plusz jellemző, ami sokszor nem éri meg az extra felelősségért.

Sajnos 2-3 évente váltani kell, különben kiárazódsz a piacról. Én két éve kezdtem a jelenlegi helyemen, akkor a tudásomhoz képest elég jó bérezésért, mostanra viszont már a fizetési sávom alján vagyok. Egy év múlva meg már valószínűleg 30-50%-kal többet is kérhetnék egy új helyen; itt ezt sose adnák meg, előléptetéssel se.

2021. febr. 23. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!