Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Fizetésemelés, mire fel?

Fizetésemelés, mire fel?

Figyelt kérdés

Mit érdemes mondani, mit találtatok jó taktikának, amire nem csikorgatták annyira a fogukat a főnökök? Hány év tapasztalat után nem bunkóság, milyen új feladatokat érdemes vállalni? Mekkora emelést lehet kérni?


mérnök, multi



2021. febr. 16. 20:59
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
65%

Szia!


Nem tudom mennyit fog segíteni, de leírom az én történetem.


Én programozóként kezdtem vidéken, megyeszékhelyen 200k nettóért (kb 2 év nem főállású fejlesztgetés után). Majd teltek a hónapok, beszélgettem munkatársaimmal. Kiderült, hogy a cégnél a 250k kb a csúcs. Ennél többet nem nagyon akarnak kiadni egy fejlesztőért. (Nem multi.)


Egy év múlva gondoltam lassan ideje az emelésnek, hisz már látják hogy dolgozom, tudtam is, hogy elégedettebbek velem annál, mint amire számítottak. Emelést nem adtak maguktól, erre várhattam. Ezt már korábban kollégáktól megtudtam. Illetve sejtettem is a főnökök viselkedéséből.


Nem volt mit tenni, a tettek mezejére léptem. Nem adtam elő semmi ilyet, hogy másik cég meg ha nem adod meg, megyek, mert 2 nap alatt felvesznek máshová. Elmondtam őszintén, hogy már valamivel több mint 1 éve ott vagyok és szeretném feljebbtornázni a fizetésem.

Erre azt mondta a főnök, hogy már számított rá, bár egy kicsit előbb.


Az összegen kicsit húzta a száját. Bár azt hozzá kell tennem, hogy a 200k nettóra is húzta a száját mikor felvett. :)

Szóval mondta, hogy oké, legyen. Az összeg pedig 280k volt.


Rá egy évre pedig mondtam, hogy köszönök mindent, de saját vállalkozásba kezdek. Először azt hitte poén meg hogy megint emelést akarok. :) De azóta is vállalkozok.


Azt hozzáteszem, hogy tudom, hogy a karrierem elején jellemző ez a nagyobb fizetésemelés és hogy ezt minden évben nem lehet eljátszani.

2021. febr. 23. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!