Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 30-as évek elején mennyi...

30-as évek elején mennyi fizetéssel lehet elégedett az ember Magyarországon?

Figyelt kérdés

31 vagyok, a havi keresetem tavaly átlagosan 300 ezer forint volt, idénre emeltek 11%-ot. Ti ennyi pénzzel elégedettek lennétek?

Ciki vagy nem, de én most úgy érzem, hogy megérkeztem egy tisztességes szintre.

Oké, hogy Londonban átváltva forintra többet keres egy mosogatós, de az más tészta...


2021. febr. 17. 14:28
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem ez az a kérdéskör, amiben nem szabad hagynod, hogy más lehúzzon. TE jól érzed magad így és ez a lényeg.

Én 30 évesen mérnökként nettó 500+ ezer forintot keresek ha az éves prémium mértékét is figyelembe veszem, illetve most ugrok bele egy másodállásba is. Két éve éreztem azt, hogy "megérkeztem". Gondolom hasonló lehet a te mostani érzésedhez. Mivel minden évben jön erre 4-6% béremelés, ezért egyáltalán nincs okom panaszra, sőt... teljesen elégedett vagyok.

Nyilván jönnek néha a szarv letörő megjegyzések, hogy külföldön mosogatással is megkeresném ezt a pénzt, de igyekszem ettől mindig elvonatkoztatni és csak a saját életemet nézni. Nekem jó így, én boldog vagyok így, én szeretem a munkámat. Ebben az esetben pedig semmi okom más véleményére adni. :) Főleg úgy nem, hogy tudom, hogy az átlag magyar emberekhez képest igencsak kiváltságos helyzetben vagyok.

2021. febr. 18. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Egyetértek, 11-es.

Valamiért mégis jobban élünk, mint a Londonban mosogatók. :)

2021. febr. 18. 14:18
 13/17 anonim ***** válasza:
Budapesten ha valamire akarsz jutni emellett az elszállt árképzés mellett.
2021. febr. 25. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

500-600 nettó az a pénz amivel nem gond ápolni a társadat, ha lebetegedett, nem gond fizetni a vérzsarnok adókat, és nem úgy kell élned mint egy állat krumplin vizen, gyalogjárva a legócskább cipőben nadrágban.

Van biztosításra pénzed, és biztonsági tartalékod vagy magánnyugdíjjad.


Nem kell egyből kőcsönér könyörögni, ha ki kell cserélni az ajtót, vagy a kádat.

2021. febr. 25. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

"Munka otthagyásához tőke kell, tőkéhez meg magas fizetés amiből félre lehet tenni."



A munka otthagyásához vagyon kell...

De amikor otthagyod a munkahelyedet akkor kezdődik csak igazán az nonstop idegbegeség!


Magyarországon a vállalkozás el van lehetetlenítve, 30-40 millió tőke alatt /passzív bevétel nélkül csak bukdácsolás van, vagy mókuskerék...


A hullámvölgyek túlélése, a megszakadós időszak lekezelése,a bírságok kivédése... Rosszabb mint a Forma 1!

2021. febr. 25. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem, miért célja mindenkinek otthagyni a munkáját. Nekem az volt, hogy olyan munkám legyen, amit szívesen csinálok.
2021. febr. 25. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
49%
Sztem a 400 nem olyan sok.Vegzettseg fuggo is. 30as evek elején kellő piacképes tudással keresett szakmával mondhatni elfogadott összeg. 40es éveire az ember meg bőven komolyabb összegekbe gondolkodik.Sőt ahogy telnek az évek nőnek a tapasztalatok szakmailag egyre magasabbra illik tenni a lécet. Sztem az atlagos fizetes igen 400-500ezer. De ugye kinek mi. Ez alatt én kb koldus szinten élnék.
2021. febr. 25. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!