Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Államtudományi végzettséggel...

Államtudományi végzettséggel lehetek vezető a közigazgatásban vagy a versenyszférában?

Figyelt kérdés
Ugyanis doktor is leszek, ott fog szerepeli a nevem előtt. Menyire esélyes, hogy egyetem után vezetői pozíciót kapok egy minisztériumban vagy nagyob cégnél? Az államtudományi az nem egy "csíra" közigazgatás szervező, hanem egy 5 éves komoly képzés, aminek a végén doktor leszek. Szerteágazó tantatygak, nke-s képzés. Ezek után én nem szeretnék se kormányablakban, se önkormányzatban dolgozni csak osztakyvezetokent. Egy nagyobb cégnél is tetszene, valami kisebb vezetői poszt is.

2021. febr. 19. 16:34
1 2 3 4 5
 11/50 anonim ***** válasza:
100%

XD manager?

Tudod hova vesznek fel olyan managert aki allamtudomany doktor diplomat lebegtet es ezzel veri a buszke kicsi mellet?

Hat en nem, esetleg ha valakinek van otlete kerem szoljon :)

2021. febr. 19. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/50 anonim ***** válasza:
100%
Valaki meg egész konkrétan vezetés és szervezést tanul, totálisan menedzsment és közgazdász szak, aztán mégsem lesz belőle még csak projektvezető sem, amikor kijön az egyetemről. Nulla tapasztalattal miről adsz tanácsot? Hogy hogyan írják meg az Államtudomány 2. vizsgát? Nem éppen egy kkv-nak dolgozok (világszinten többszázezer dolgozó), és kb. az összes menedzser mérnökként kezdte. És nem egy közülük doktor, na nem ilyen kamu foglalkozásdoktori, hanem elvégzett egy doktori képzést (PhD). Ilyen helyeken labdába sem rúghatsz az általános tudásoddal, mert akinek vezetői ambíciói vannak, az kitanulja ezt az "általános tudást" a belső vezetőképzéssel, aztán őt fogják kinevezni osztályvezetőnek. Neked meg magyarázhatnák a beosztottak, hogy mi az a mikrokontroller. Ki van zárva.
2021. febr. 19. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/50 anonim ***** válasza:
100%

Tanácsadó? Manager?


Ahhoz érteni kéne valamihez, pl műszaki, informatikai, számviteli, adózási vagy pénzügyi területen.

2021. febr. 19. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/50 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy vicc ez az ember.


Csak annyit fűznék hozzá, h nem garancia a használható tudásra az 5 év. Még a komoly diplomára sem.

2021. febr. 19. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/50 anonim ***** válasza:
91%

érdeklődés hiányában felrakta újra a kérdést. óriási. továbbra is haszontalan a sulid és a versenyszféra közelébe sem fognak engedni vele.


hányszor akarod még olvasni a konklúziót? már rég munkát kéne keresned.

2021. febr. 19. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/50 A kérdező kommentje:
Kicsit nekem esetek és eléggé jogtalanul. Én nem követelőzem, meg ilyenek csak elmodntam, hogy mit szeretnék. Attól mert itt egyeseknek nem jött be az élet én még szeretnék sikeres lenni. És az én tudásomban ahogy már írtam pont az az érték hogy sokrétű és nem korlátozott, mint egy mérnöknek vagy közgazdásznak. Az irányításhoz meg tanácsadáshoz pedig pont, hogy általános tudás kell, mert nem nekem kell tudni a technikai dolgokat csak össze kell fogni a többi embert és én tanultam vezetés szervezés az iskolában. És szerintetek miért önt ennyi pénzt az állam ebbe a suliba? Nyilván mert kezdeni akár vele valamit és fontos szerepet szán neki.
2021. febr. 19. 18:58
 17/50 anonim ***** válasza:
100%
doktorúr, miért kell egy gyakorikerdesek.hu a karrieredhez? lehet a problémát itt kéne keresni elsősorban
2021. febr. 19. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/50 anonim ***** válasza:
83%
illetve azon túl hogy nyíltan trollkodsz, csak az idődet vesztegeted itt
2021. febr. 19. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/50 anonim ***** válasza:
100%
Senki sem esett neked, bár volt aki kiröhögte az irreális elvárásaidat. Nekem annyira nem jött be az élet, hogy egy másik kérdésnél egy szerencsétlen azt bizonygatta, hogy kamu a kiírt fizetésem :) Igaz, nem általános tudásért kapok pénzt, hanem ritka szaktudásért... :( Az érettségi is általános tudást ad, aztán lehet vele utcát seperni.
2021. febr. 19. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/50 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező,

Nem fáj az élet (sőt, nagyon megvagyok elégedve vele), csak neked bicskanyitogatóan gyökér a stílusod, ami még oké, mert a legtöbb gólyának ilyen, mivel büszkék a karukra, egyetemükre, csak te emellé tudálékos és buta vagy, bár ez lehet csak védekező mechanizmus.

Szokás mondani, hogy mindennel lehet az ember sikeres, de valljuk be, egy semmire sem jó közigazgatási szakkal, amivel okmányirodába, meg állami hivatalokba lehet elmenni aktát tologatni, megnehezíti azért a dolgokat.


Lövésed sincs mi az a tanácsadás, kik a tanácsadó cégek, és kik adnak (adhatnak) tanácsot, valószínű még tanácsadói álláshirdetést sem láttál, ami érthető, mert a legtöbb angolul van, egy középfokúval meg én sem törtem magam anno ilyenekkel. egyszerűen nem értesz semmihez. Mi a fenéről adnál tanácsot?

Komolyan.

Ülj le, kapcsold ki a géped, rakd el magad mellől a telefonod, és meditálj, majd gondolkodj el azon, mi az a terület, ahol Te le tudsz ülni egy KKV 15-20 éve a pályán lévő vezetőjével, és Te tanácsot, új dolgot tudsz neki mondani.


Az "irányításról", egy csapat mérnök vagy pénzügyes fölé az életben nem fognak valakit betenni aki semennyire sem ért a munkájukhoz, már csak azért sem, de mondani sem kell, mert management, biztos tanultad, értesz hozzá, szóval mert megeszik az ilyeneket reggelire. Te pedig semmit sem értesz.


Nem vagyok irigy, őszintén kívánom hogy sikeres, boldog életed legyen, de tudd mit definiálsz siker alatt, és koncentráltan dolgozz érte.

Érts valamihez. Pl kezd el a jogot vagy valamelyik közgazdasági kar levelezőjét (BME, ELTE, BGE mert BCE-n asszam nincs levelező) és ki fogsz tűnni a sok szerencsétlen közül.

2021. febr. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!