Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Államtudományi végzettséggel...

Államtudományi végzettséggel lehetek vezető a közigazgatásban vagy a versenyszférában?

Figyelt kérdés
Ugyanis doktor is leszek, ott fog szerepeli a nevem előtt. Menyire esélyes, hogy egyetem után vezetői pozíciót kapok egy minisztériumban vagy nagyob cégnél? Az államtudományi az nem egy "csíra" közigazgatás szervező, hanem egy 5 éves komoly képzés, aminek a végén doktor leszek. Szerteágazó tantatygak, nke-s képzés. Ezek után én nem szeretnék se kormányablakban, se önkormányzatban dolgozni csak osztakyvezetokent. Egy nagyobb cégnél is tetszene, valami kisebb vezetői poszt is.

2021. febr. 19. 16:34
1 2 3 4 5
 21/50 anonim ***** válasza:
100%
Általános tudás. Ezt lehet, hogy benyalják az NKEre jelentkező 18 évesek az egyetemi nyílt napon, de itt a többség felnőtt, dolgozó ember, aki látott már karón varnyút, és pontosan tudja, hogy a sokrétű tudás azt jelenti, hogy nem értesz semmihez.
2021. febr. 19. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/50 anonim ***** válasza:
100%
A műszaki menedzser szak jut még az eszembe, mint "általános tudás". Na ezzel két dolgot csinálnak az értelmes hallgatók: vagy alapképzés, aztán mesterképzésen specializálódnak egy mérnöki vagy közgazdász szakkal, vagy fordítva: egy gazdasági vagy mérnöki alapképzés után választják mesterképzésnek. Ezerszer jobb menedzsment tudásuk lesz, mint neked valaha a közigazgatási szakodon.
2021. febr. 19. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 A kérdező kommentje:
Ha annyira gyenge ez a szak, akkor mégis miért létezik egyáltalán szerintetek? 5 év alatt szerintem elég sok tudást fel lehet szedni. Ha nem lenne értelme a szakbak akkor nem is tanítanák. Okmányirodai ugyintezonek meg ott vannak a közigazgatás szervezők meg az érettségizettek. Én bízom benne higy sokat fog ez még érni.
2021. febr. 19. 19:54
 24/50 anonim ***** válasza:
98%

Multkor még nem közigszervező voltál?

Egyébként most fog végezni az első évfolyamos államtudományi brigád, kíváncsi leszek, hogy mihez fognak kezdeni magukkal, ilyen diplomával a kézben.

Én már most megmondom, hogy az lesz a vége, hogy javarészük, akiknek nem sikerült normális kapcsolatot kiépíteni, mennek majd KAB-ba, meg önkorihoz Jucikához, Icukához, meg Cucukához szociális területre segélyezni a parazita réteget.

Egyébként ott is simán szétkapják az embert a többiek, ha pl nem ismered az adott jogszabályt, ami megadja a keretet az eljárásodhoz. Mert ott fognak beléd kötni, ahol tudnak. A közigben ilyen a közeg sajnos.

Nem hogy még versenyszférába elmész menedzsernek, vagy tanácsadónak. Ha valami teljesen elképzelhetetlen okból kifolyólag tényleg így lenne, akkor már az első napon az első órában beletörne a bicskád az egészbe. Ennek a területnek semmi köze nincs ahhoz, amit neked az egyetemen tanítottak.

Hogy tudnál vezetni egy HR-t, QM-et, termelést, vagy logisztikát pl, vagy akárcsak érdemben is hozzászólni? Úgy lennél, mint amikor a városi gyerek lemegy falura és megijed a csirkétől.

Itt sajnos nem sokra mész a generalista foglalkozásdoktoriddal. Kell egy konkrét terület, aminek te szakértője tudsz lenni.

2021. febr. 19. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/50 anonim ***** válasza:
84%

Jól be kéne tiltani már itthon is a foglalkozás doktorit, ahogy a németeknél...

Röhejes is és kultúra ellenes is.

2021. febr. 19. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/50 anonim ***** válasza:
93%
Aranyapa, nézz már kicsit körbe a munkaerőpiacon. Öt év vezetői tapasztalatom van vegyesen startupoknál és multiknál, plusz kettő tanácsadóként, olyan pozikba szeretnél friss diplomával beülni, ahova nekem is 6 környi interjún kell átmennem, a közvetlen vezetőket meg néha a C-Suite-ot meggyőzve arról, hogy engem keresnek. Ezek az interjúk általában arról szólnak, hogy egy órán keresztül sorolom, hogy milyen problémákat hogyan oldottam meg a beosztottaimmal, hogy optimalizáltam folyamatokat, milyen legalább egy komplett ország, de inkább régiót érintő projekteket vezettem és hogy irányítottam az adott osztály workflowját alapjaiban meghatározó rendszerek implementációját, mindezt C2 angoltudás mellett. Te ezekre a kérdésekre mit szeretnél válaszolni? Hogy van egy egypálcás foglalkozási doktorid, ami az országon kívül egy sima diploma és hogy hallgattál három félévben közgázt meg négy félévben jogot? Legalább egy gyakornoki melód volt már valahol, ahol ráláttál arra, hogy mit is kéne csinálnod osztályvezetőként?
2021. febr. 19. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/50 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Nem lehet elérni bármilyen szakmával akármit. Sosem lesz belőlem mérnöki diplomával aneszteziológus vagy ügyész, de még fodrász sem. Sosem lesz egy kamionsofőrből tanító vagy jéghokiedző. És sosem lesz az államtudományi kamudoktorból a versenyszférában személyi asszisztens munkakör felett akárki. Mert az ő mindenhez értése valójában semmihez sem értés, és teljesen haszontalan olyan helyen, ahol profitot kell termelni.
2021. febr. 20. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/50 anonim ***** válasza:
100%

"Ha annyira gyenge ez a szak, akkor mégis miért létezik egyáltalán szerintetek?"

"Ha nem lenne értelme a szakbak akkor nem is tanítanák."

Tudod erre van egy nagyon kézenfekvő válasz, egy google keresés és 80-nál több IQ elég hozzá. [link]

Olvasgasd az Orbán-idézeteket, és (jó esetben) összeáll a kép. Fideszes csinovnyikokat kell képezni, hogy egy kormányváltás után is csak ezek ülhessenek ilyen pozíciókba. Mondjuk nagy lesz a pofáraesés, amikor egy másik kormány meg eltörli, hogy ez a diploma kell, meg esetleg ki is rúgják a tudásuk helyett a nyelvükkel felkapaszkodókat...

2021. febr. 20. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/50 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy seggnyalóképző kamuegyetem kamudoktorival. És ezt a versenyszférában mindenki tudja.
2021. febr. 20. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/50 A kérdező kommentje:
Jól van akkor mit csináljak hogy sikeres legyek? Nyilván az egyetemi professzorok, közigazgatási szakemberek mind hülyék, itt meg mindenki okos. Akkor mit csináljak, hogy én is oylen hiperszuper nagytudasu menedzser legyek? Tobbszazezer dolgozó van a magyar közigazgatásba és őket is vezetnie kell valakinek.
2021. febr. 20. 14:33
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!