Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van bármi esélyem arra, hogy...

Van bármi esélyem arra, hogy valaha is egy csillagászattal foglalkozó intézményben dolgozzak megfelelő diploma nélkül?

Figyelt kérdés

Van diplomám és van munkám is, csak a lehető legminimálisabban sem kapcsolódik a csillagászathoz. Tehát közel sem egy fizika/mérnöki vagy hasonló tudományos diploma.

Már gyerekkoromtól kezdve az univerzum érdekelt a legjobban, aztán ahogy kezdtem felnőni, rájöttem, hogy nem megy a fizikai/kémia, így letettem arról, hogy ilyen egyetemre menjek.

Most lediplomáztam egy teljesen más szakon, munkám is van, de mégis mindennapos gondolat, hogy semmit nem élveznék annyira, mintha egy űrkutatással foglalkozó intézményben dolgozhatnék. Van erre bármi esélyem? Mit kellene tennem?



2021. febr. 21. 10:00
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Találni kell olyan mellékutat, ahol be tudsz kerülni, és tenni érte.


Akár asszisztensként is:

Check out this job at European Space Agency - ESA: [link]

2021. febr. 21. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
34%
Persze...takarítöként
2021. febr. 21. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem, megfelelő diploma a belépő.
2021. febr. 21. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm első, ilyen mellékutakra gondoltam!

Tudom, hogy a diploma lenne az elsődleges, csak kíváncsi vagyok létezhet-e még bármi más opció. Nemzetközi gazdálkodásból van diplomám egyébként, tehát nagyon távol áll az űrkutatástól 😀

2021. febr. 21. 11:03
 5/9 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem egyáltalán nem lehetetlen. Nekem bölcsészként az volt a dilim, hogy szoftverfejlesztő cégnél akarok dolgozni. És addig mentem, amíg ki nem derítettem, milyen pozíciók jöhetnek szóba, amit bölcsészként is el tudok látni, meg amihez számomra is megtanulható mennyiségű programozás kell, van benne 6 évnyi melóm, de sikerült.
2021. febr. 21. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
#5 és végül mit csinálsz?
2021. febr. 21. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
6: Projekt manager vagyok.
2021. febr. 21. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"csillagászattal foglalkozó / űrkutatással foglalkozó"

Például lehetsz egy kis vidéki bemutató csillagvizsgáló pénzügyese/jegyszedője, vagy külföldön egy csillagászati mérési adatokat feldolgozó informatikai cég raktárosa. Ezek most így vicces példák, de a lényeg, hogy nem minden csillagászattal kapcsolatos munka olyan izgalmas és változatos, mint ahogy a TV-ben mutatják.

2021. febr. 21. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A csillagászati intézetek is végső soron pénzből működnek és támogatásokból/pályázatokból, természetesen kellenek pénzügyekkel foglalkozó emberek/titkárok/informatikusok is, az ismeretterjesztéssel foglalkozó intézeteknél pedig főleg, pl. marketinges. Nem nagyon tudom, hogy a nemz. gazdálkodás mit takar, milyen képzettségeket, de a külföldi kapcsolatok, nem kizárólag szakmai értelemben vett kapcsolatok ugyancsak minden tudományágban fontosak.
2021. febr. 27. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!