Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Határozott vagy határozatlan...

Határozott vagy határozatlan idejű munkaszerződés jobb?

Figyelt kérdés

Én azt gondolom, hogy a határozott idejű jobb, mert így a cégnek is dolgoznia kell rajta, hogy én jól érezzem magamat, különben elmegyek a szerződés leteltével, cserébe nekem is olyan munkát kell végeznem, hogy akarják hosszabbítani a szerződésemet.


Mit gondoltok, jól gondolom? Egyébként diplomás irodai munkáról van szó, ne betanított munkára gondoljatok.



2021. febr. 21. 17:05
A kérdező szavazást indított:
Határozott idejű jobb.
Határozatlan idejű jobb.
27 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
72%
A határozott idejű melok többet fizetnek. Én jobban szeretem ezeket.
2021. febr. 21. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
87%
A munkavállalónak gyakorlatilag mindig a határozatlan ideálisabb. De persze nem mondtad, kinek jobb.
2021. febr. 21. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Munkavállaló szemszögéből érdekel.


Miért jobb a határozatlan? A főnök nem ad fizetésemelést, nem érdeke, hogy jól érezd magad, bármikor felmondhat, ...

2021. febr. 21. 17:30
 4/15 anonim ***** válasza:
91%

Ha Neked van egy 2021 dec. 31-ig tartó munkaszerződésed, akkor arra aligha fogsz kapni pl. 15 milliós lakáshitelt.


"különben elmegyek a szerződés leteltével,"


Igen, épp ezért van határozott idejű, hogy addig alkalmazzanak - egyáltalán nem biztos, hogy meghosszabbítják.

Nagyon sok esetben úgy alkalmaznak vkit, hogy csak addig, amíg a kolléga szülési szabadságon van, hosszabb betegállomány, stb.

2021. febr. 21. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
85%

Nem, téged nem a munkavállaló szemszöge érdekel. Sőt, nem is az érdekel, hogy a határozott vagy a határozatlan idejű munkaszerződés jobb-e. Te eldöntötted, hogy szerinted a határozott idejű munkaszerződés jobb és most azt akarod, hogy igazat adjanak neked, lehetőleg jó sokan.

Lásd, kivel van dolgod: igazad van, a határozott idejű munkaszerződés jobb.

2021. febr. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Hol és mikor döntöttem el? Érveket próbáltam felhozni, hogy miért gondolom én jobbnak a határozottat. Eddig csak olyan választ kaptam, hogy a határozatlan jobb, de érveket-ellenérveket nem kaptam. Szerintem ha valamit kijelentünk, akkor azt alá kell támasztani, nem csak kijelenteni, hogy ezért jobb, majd sértegetni, hogy én már eldöntöttem magamban.
2021. febr. 21. 18:02
 7/15 A kérdező kommentje:
Mármint az #1 és #4 kivételével, a többi válaszban nincsenek érvek.
2021. febr. 21. 18:02
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

" A főnök nem ad fizetésemelést, nem érdeke, hogy jól érezd magad"


Miért, határozott munkaszerződéssel szívesebben ad, jobban érdeke? Nem igazán látom az összefüggést.


"bármikor felmondhat"


Ez is tévedés. Felmondási idő van, ugyan úgy mint ha határozatlan szerződsed lenne.

2021. febr. 21. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

"Miért, határozott munkaszerződéssel szívesebben ad, jobban érdeke? Nem igazán látom az összefüggést."


Hát, nem egészen. Diplomás munkakörökbe általában nehéz jó szakembert találni, tehát amikor lejár a határozott szerződés ideje, akkor potenciális alkuhelyzetbe kerül a munkavállaló, mert a főnök vagy megadja a fizetésemelést vagy nem hosszabbítja meg és akkor imádkozhat, hogy találjon egy jót a helyére. Feltéve persze, hogy a munkavállaló is mindent megtesz azért, hogy a munkájára elismeréssel tekintsenek.


Határozatlan szerződés keretében: Hááát, majd valamikor kap fizetésemelést a munkavállaló. Majd 5 év múlva egy kicsit többet kap, talán. A munkavállaló meg elfogadja, mert köti a szerződés (ha fel is mond akkor is ott kell güriznie még a felmondási idő leteltéig). Nyilván a főnöknek sem érdeke, hogy a munkavállaló jól érezze magát munkaközben, hiszen minek, ott a határozatlan idő, kiosztja a munkát és jó napot. Ha nem tetszik neki, felmond, megvan oldva, hiszen attól még le kell dolgoznia, gyomorideggel is akár.

2021. febr. 21. 18:32
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

"Határozatlan szerződés keretében: Hááát, majd valamikor kap fizetésemelést a munkavállaló. Majd 5 év múlva egy kicsit többet kap, talán."


Kétlem hogy ez munkaszerződés függvénye lenne. Ahol öt éven keresztül nem akarnak semmi fizetésemelést adni, ott aki élelmes egy kicsit is, az már jóval hamarabb dobbant jobb helyre.


Én határozott idejűvel vagyok, és ugyan annyi a fizetésem mint tavaly, nem emeltek, mert jaj koronavírus. Na ilyenkor mi van?

2021. febr. 21. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!